Megtartotta idei első ülését a Korrupcióellenes Munkacsoport

Hírek

A Korrupcióellenes Munkacsoport idei első ülésén az állami szervek és a civil szektor delegáltjai elfogadták a testület ügyrendjét, és kijelölték a 2022-es éves jelentés előkészítéséért felelős öt almunkacsoportot – közölte az Integritás Hatóság az MTI-vel.

 

Ismertették: a tavaly felállított hatóság mellett működő Korrupcióellenes Munkacsoport az ügyrend elfogadása mellett befogadta a civil szereplők részéről érkezett javaslatok jelentős hányadát, valamint kijelölték azt az öt almunkacsoportot, amelyek az ülések között folyamatosan dolgoznak. Ezekben az adott terület nem kormányzati és civil szakértői vesznek részt.

A közleményben idézték Biró Ferencet, az Integritás Hatóság és egyben a Korrupcióellenes Munkacsoport elnökét, aki az ülés után elmondta: konszenzussal kialakították a működés kereteit, tisztázták az összes ügyrendi kérdést, eljött az ideje az érdemi munkavégzésnek.

A közlemény szerint az Integritási Hatóságnak március 15-ig kell elfogadnia a 2022-es jelentést.

„Annak ellenére, hogy a rövid működés okán a feladatellátáshoz és az antikorrupciós tevékenységek nyomon követéséhez szükséges adatokhoz történő hozzáférés módja még nem körvonalazódott, bizakodásra ad okot, hogy az állami szervek képviselői is kifejezték ezirányú együttműködési szándékukat. A rendelkezésre álló hat hétben a soron következő mérföldkő teljesítéséhez a tagok és a meghívottak konstruktív együttműködése elengedhetetlen” – hangsúlyozta Várady Szilvia, a Korrupcióellenes Munkacsoport alelnöke a közleményben.

Mint azt a Népszava korábban megírta, nemcsak az Integritás Hatóság keretében megalakult Korrupcióellenes Munkacsoport „civil” tagjává, hanem mindjárt a testület egyik alelnökévé is választották Várady Szilviát, akiről a Népszava már korábban feltételezte, hogy ő az az ügyvédnő, akinek a lakcímére van bejelentve Várady Zoltán Zsolt NER-közeli üzletember. Mindez később, a munkacsoport alakuló ülése előtt vált egyértelművé, miután Várady Szilvia is feltűnt a tanácskozásra érkezők között.

A lap információi szerint Várady Zoltán Zsolt korábban, a Mészáros Lőrinc tulajdonolta, mára NER-szuperbankba olvasztott MKB egyik cégének, a Solus Capitalnek a befektetési igazgatója volt, továbbá a kecskeméti fideszes városvezetés vagyonkezelőjének a vezetője, illetve a MOL Zrt. vagyonkezelőjének az egyik vezetője is. Váradyt Zoltán Zsoltot 2016-ban ez utóbbi minőségében akarta a bosnyák ügyészség meghallgatni Hernádi Zsolt MOL-vezérrel együtt a bosnyák Energopetrol privatizációja körüli visszaélések gyanújával. A magyar ügyészség azonban elutasította Várady és Hernádi meghallgatását, mondván, hogy amiben a bosnyák ügyészség nyomoz, az Magyarországon nem bűncselekmény.

 

Fotó: Michal Matlon/unsplash.com

 

SOCIAL MEDIA