La Liga: simán nyert Madridban a Barcelona

Tejszínhub

Szombaton győzött a Real Madrid, kikapott a Girona. Vasárnap este a Civitas Metropolitanoban került sorra a forduló legfontosabb mérkőzése, az Atlético Madrid – Barcelona összecsapás.

Szombaton az Osasuna–Real Madrid meccs vendéggyőzelemmel ért véget, a második helyezett Girona viszont tavaszra kifulladt, a katalán kiscsapat most a Getafe otthonában szenvedett egygólos vereséget.

Az Atlético Madrid 434 nappal ezelőtt szenvedett utoljára vereséget saját stadionjában. Akkor is, most is a Barcelona volt a tettes. Az előjelek nem mutattak arra, hogy ilyen sima vendéggyőzelem születik. Az Atlético hetek óta igen jó passzban van, legutóbb a Bajnokok Ligájában remek játékkal győzték le Európa egyik legjobb formában lévő csapatát, az Intert.

A mérkőzés első harminc perce inkább az Atléticoé volt, a Barcelona nem vezetett egyetlen épkézláb támadást sem. A félidő vége felé feljavultak a vendégek, Joao Félix a 38. percben nagyon jó ütemben tette bele a lábát Lewandowski beadásába, ezzel a gránátvörös-kékek megszerezték a vezetést (1-0).

A második félidő szinte azonnal egy újabb vendéggóllal kezdődött, ekkor Lewandowski gólpassza után maga is beköszönt (2:0).  Lewa a harmadik gólban is benne volt, az ő jobb oldali beadását Fermin Lopez fejelte be a 65. percben. Ettől kezdve egy csapat volt a pályán, az Atlético erőtlen támadásai sorra elhaltak a Barcelona védelmén. Az utolsó percben még a csereként beállt Vitor Roque szerezhetett volna gólt, őt Molina alaposan felrúgta a 16-os előtt, így az Atlético tíz emberrel fejezte be a számára dicstelen mérkőzést.

Ezzel a győzelemmel a Barcelona fellépett a második helyre, de továbbra is nyolc pont a hátránya a Real Madrid mögött. Az Atlético viszont visszacsúszott az ötödik helyre, e pillanatban nem áll Bajnokok Ligát érő pozícióban.