Premier League: Manchester United-Liverpool az FA Kupában – FRISSÍTÉS: őrült meccs lett belőle!!!

Tejszínhub

A Manchester United és a Liverpool meccse több mint egy futballmérkőzés; ez a Premier League egyik kulcsfontosságú pillanata, amely mélyen gyökerezik az angol futballtörténelemben. Ez a rivalizálás több évtizedes múltra tekint vissza, két város közötti versengést testesít meg, amely a ipari forradalom idejére nyúlik vissza, amikor Manchester textilipara és Liverpool kikötővárosi jellege közötti versengés alakult ki. Ez a történelmi hátterű rivalizálás adja a mérkőzések súlyát és jelentőségét.

Mindkét klub rendkívüli hagyománnyal és sikerekkel büszkélkedhet, többek között számos bajnoki cím és nemzetközi trófea tulajdonosai. A mérkőzések gyakran döntő fontosságúak a bajnokság állásában, ahol a győzelem nem csak pontokat jelent, hanem lélektani előnyt is a szezon hátralévő részében.

A szurkolók számára ez a találkozó több, mint a játék; ez a hűség, a városi büszkeség és a generációkon átívelő rivális kapcsolatok megnyilvánulása. A stadion atmoszférája elektromos, a világ minden tájáról érkező rajongók szenvedélyes támogatásával. Az élő közvetítések globális közönséget vonzanak, ami tovább növeli ezen összecsapások globális vonzerejét és jelentőségét a modern futballban.

A mai mérkőzés különlegességét az adja, hogy jelen állás szerint a Liverpoolnak van jobb szezonja, holtversenyben áll az első helyen, és reális esélye van arra, hogy 2019 után ismét bajnok legyen, az elmúlt hat szezonból ötször aranyérmet szerző Manchester City ellen. A nagy múltú Manchester United e pillanatban sokal rosszabbul áll, bajnoki címet a 2012-23-as szezonban szereztek legutóbb, és azóta éppen a városi rivális ManCity sikereitől hangos a brit labdarúgás. Az MU ötödik a jelenlegi pontvadászatban, nem áll európai kupaszereplést érő helyen, így számukra szinte élet-halál kérdése a jó FA Kupa-szereplés.

A magyar szurkolók valószínűleg ma is láthatják Szoboszlai Dominikot, aki a Liverpool legutóbbi meccsén parádésan futballozott Prágában.

FRISSÍTÉS: nagy meccsre számítottunk, kész őrület lett belőle. Az első félidőben kiegyenlített mezőnyjáték folyt. A hazaiak szereztek előnyt a 10. percben McTominay góljával (1:0), de Liverpool a 44. percben MacAllister révén kiegyenlített (1:1), sőt a hosszabbítás utolsó percében Salah révén meg is fordította az eredményt (1:2). Már nagyon úgy nézett ki, hogy vendéggyőzelem születik, de a 87. percben Antony kiegyenlített (2:2), jöhetett a hosszabbítás.

A 105. percben Elliott ismét a vendégeknek szerzett előnyt (2:3), majd Rashford a 112. percben egyenlített (3:3). Már mindenki a tizenegyesrúgásokra készült, amikor a hosszabbítás utolsó másodperceiben Diallo egy kontrából gólt rúgott, és ezzel továbbjuttatta a Manchester Unitedet (4:3).

Klopp tehát FA Kupát már nem fog nyerni ebben a szezonban, de bajnoki címmel még távozhat a Liverpool kispadjáról. A Manchester United előtt pedig megnyílt az esély, hogy trófeával zárja a szezont.

Manchester United–Liverpool 2:2, hosszabbítás után 4:3