Cápák között: milliárdos üzlet került a Cápák elé!

Hírek Kiemelt

A Cápák között hazai történetében még nem fordult elő, hogy egy Kishal 2 milliárd forintos befektetést kérjen. A hetedik adás tovább erősítette a családi vállalkozások sorát, ezúttal ugyanis egy testvérpár, egy apa-fia páros és egy házaspár is kiállt a Cápák elé.

 

Újabb testvérpár a Cápák között

A Gáspár-testvérek igazi fociőrültek, ezért alkották meg a MetaGrund nevű alkalmazást, amely a grundra járó fiatalok feltörekvését segítené, különböző focis kihívások teljesítésével, amivel a csiszolatlan gyémántokat is felfedezhetnék a profi játékosfigyelők, vagy a média fogyasztói. Bár Moldován András rúgta a bőrt a srácokkal, egy igen kezdetleges, egyelőre bevétel nélküli ötletről van szó, amiben nem látszik az üzlet, így nem adott nekik 42 millió forintot, majd sorban a többi Cápa is elúszott. Lakatos István szerint, ha egy év múlva visszajönnek és a piac validálja a terméket, akkor lesz miről beszélniük.

 

Animált médiapiac – milliárdokért

Mesterséges intelligénciával dolgozik egy saját fejlesztésű program (AIGA), ami a 3D-s animálás világát reformálná meg. Orbán Gergely és szakembere, Nagy Miklós egyből a mélyvízbe úsztak: 2 milliárd forintért 10%-ot adnának a vállalkozásból, amely szerintük az eddigi összes, piacon lévő animációs szoftvert a fiókba tenné. De a Cápák egyöntetű véleménye szerint ez a cég még nem ér 20 milliárd forintot. Balogh Petya állítása szerint, ha csak 20 millió forintért jöttek volna, hogy újabb embereket alkalmazhassanak, annak lett volna alapja. Mivel azonban túl sokra árazták be a céget, sorban szálltak ki a Nagyhalak az üzleti showműsor eddigi legnagyobb ajánlatátából.

 

Állati ötlet – hozzáértő állatszitterek

Dr. Piller Pálma állatorvos hivatásának köszönhetően rengeteg háziállattal találkozik, akik a gazdik távollétében sok betegséget szednek össze különböző panziókban, vagy egész egyszerűen a megbízott ismerős, családtag nem gondozza megfelelően a kedvencet. A PetWiseCare ezen problémák orvosolására jött létre. Ez egy jutalék alapú piactér, ahol megfelelő képzésen átesett állatszittereket lehet bérelni, hogy a háziállatok biztonságban legynek a gazdik visszatéréséig. A növekedés felgyorsításához Pálma 15 millió forintot kért a Cápáktól, amiért 7,5%-os üzletrészt ajánlott fel. Moldován András röviden összefoglalta véleményét: “ez miért nem nekem jutott eszembe!”. Balogh Petya ajánlatot is tett, megadja a 15 millió forintot 7,5%-ért, de a mentorprogramjáért, ami egy 2 éves képzés, további 2,5%-ot kér az üzletből. Ezzel szemben Lakatos István is megadja a 15 millió forintot 7,5%-ért, de ő tranzakciónként 500 forint royaltyt kér, ami, ha eléri a 15 millió forintot, azaz a befektetés összegét, akkor tulajdonrésze 5%-ra csökken. Némi alkudozást követően a vállalkozó ellenajánlatára Petya utolsó ajánlata 20 millió forintért 10%-os üzletrész volt, amihez mentorálást is vállat az ország egyik legaktívabb angyalbefektetője. Ezt a befektetési ajánlatot Pálma elfogadta, ezzel pedig az a különleges helyzet állt elő, hogy több pénzzel távozott a kishal, mint amennyiért eredetileg a Cápák elé érkezett!

 

Biofizikus család a Cápák előtt

Dr. Hummel Zoltán és Hummel Dávid biofizikusok, akik 25 éves családi vállalkozásukat kívánják felpörgetni. Olyan rostpótló táplálékkiegészítő termékeket fejlesztettek és állítottak elő (Natura Pro), amelyek – állításuk szerint – a teljes bélrendszer tisztításában, ezáltan az immunrendszer erősítésében tudnak szerepet játszani. Ajánlatuk is újszerű a Cápák közöttben: 20 millió forintért nem üzletrészt, hanem 5 évre, termékenként 6% “jutalékot” fizetnének a befektetőnek. Balogh Petya nem tartja magát a “bélegészségügy” felkent szakértőjének, de mivel a cég nem tud skálázódni, ezért kiszállt. Tomán Szabina szerint abban a cégben, ami ennyire az aktuális trendeknek megfelelő terméket állít elő és forgalmaz, de mégsem műkdödik, – valami nem stimmel. A Cápák befektetést és nem feltétlenül munkát keresnek maguknak, ezért mindenki kiszállt a rostpótló bizniszből.

 

Nagy huzatjuk van

A Kellner házaspár sportos életmódot folytat és olyan tömegsportokat űz, amelyhez bukósisak használata kötelező vagy erősen ajánlott. Egy ilyen sportesemény alkalmával döbbentek rá, hogy szükség volna egy egyedi azonosítóra, vagy “egyensisakra”, amit a csapat tagjai könnyen felismernek a pályán. Ezért kezdtek el sisakhuzatokat gyártani, majd árulni (Evercover). Több mint 100 ezer eladott példány után kifejlesztették azt a huzatformát, amely a világon kapható összes bukósisakra felhúzható. A pandémia azonban visszavetette a turisztikai és szabadidős tevékenységeket, ezzel az ő eredményeiket is, ezért új piaci szegmensbe próbáltak betörni, ez pedig az építőipar. Ki is alakították az első munkavédelmi sisakhuzatukat, amit azóta is sikerrel használ az egyik legnagyobb hazai építőipari vállalat. De szeretnének a kereskedelmi piacra is betörni, nem csak az e-kereskedelmben részt venni, ehhez pedig 50 millió forintért cserébe 30%-ot adnának a cégükből. Balogh Leventét és Moldován Andrást levette a házaspár a lábukról, ráadásul az erdményeik is ömnagukért beszélnek, ezért közösen, 25-25 millió forintért és 15-15% üzletrészért be is szálltak a sisakhuzat-bizniszbe.

 

A hetedik adást követően a Cápák között partnerei az alábbi különdíjakat ajánlották fel:

a K&H az innovációért és fenntarthatóságért különdíj jelöltje, a Telekom Digitálisan Tettrekész díjasa, a Samsung különdíj-jelöltje, a KIA fenntartható mobilitás különdíj-jelöltje a PetWiseCare.

 

Moldován András még Cápatársait is meglepte rejtett képességével

Gáspár Dávid és Gáspár Ádám igazi futballforradalmárok. MetaGrund vállalkozásukkal a 21. századba repítenék a grund élményt, így a focipályák szélén elhelyezett kameráik egyetlen cselről vagy gólról sem maradnának le. A pitch közben azonban egy kis időre technikai problémába ütköztek, így Moldován András megmutathatta, hogy mit tud, ha egy focilabda közelébe kerül.

 

„Gyertek vissza egy év múlva!” – Lakatos István visszavárja a MetaGrund vállalkozóit

Balogh Petya nem hitt a huszonéves vállalkozók játékosmegfigyelő rendszerében és annak üzleti lehetőségeiben, Moldován András szerint pedig nincs semmi egyedi a MetaGrundban, Lakatos István mégis arra ösztönözte a testvérpárt, hogy validálják szolgáltatásukat, és próbáljanak szerencsét a Cápák között következő évadában.

 

Szemérmetlen ajánlattal érkezett a vállalkozó – soha nem kértek még ekkora összeget a Cápáktól

Orbán Gergely egy mesterséges intelligencia alapú animációs programmal, az AIGA-val állt a Cápák elé, ami állítása szerint a jelenlegi összes animációszerkesztő szoftvert elavulttá teszi. Céljai megvalósításához 2 milliárd forintot kért a Cápáktól 10 százalék tulajdonrészért cserébe, ezzel 20 milliárd forintra értékelve vállalkozását.

 

Balogh Levente Sebestyén Balázst várta a Cápák között stúdiójába

Orbán Gergely animációs szoftvert bemutató pitche és 20 milliárdos cégértékelése után Balogh Levente azt várta, hogy mikor jelenik meg a Kész átverés műsorvezetője egy pezsgősüveggel a kezében, Lakatos István pedig nem tudta eldönteni, hogy merev arccal üljön és bosszankodjon, vagy elküldje a vállalkozót már az első pillanatban.

 

Elakadt a szava az izgalomtól az állatorvos vállalkozónak

Dr. Piller Pálma állatorvos szívügye a felelős állattartás és annak terjesztése, ezért álmodta meg a PetWiseCare-t, ami egy állatszitter szolgáltatás. Az egyik négylábú ügyfelével, Borival érkező vállalkozó ráadásul létrehozta az ország első állatszitter képzését is, így a gazdik teljes biztonságban tudhatják kedvencüket, amíg távol vannak tőlük.

 

Röhögőgörcsöt kaptak a Cápák a vállalkozó ellenajánlatát hallva

Balogh Petya és Lakatos István is befektetési ajánlatot tett Dr. Piller Pálma állatorvosnak, aki az ország első állatszitter képzését vezeti. Előbbi Cápa 15 millió forintot kínált 7,5 százalék tulajdonrészért cserébe, valamint további 2,5 százalékért mentorálást ajánlott, amit a vállalkozó kezdetben elutasított – pont, ahogy azt Balogh Levente megjósolta, ezért a Cápák nevetésben törtek ki. A PetWiseCare megálmodójának később azonban mégis sikerült megállapodnia Petyával, ráadásul jobb üzletet kötött, mint amiért érkezett.

 

Az emberek egészségessé tételét tűzte ki célul az apa-fia vállalkozó páros

Hummel Dávid és Hummel Zoltán olyan rostpótló étrendkiegészítőket fejlesztettek ki, amik minél több vizet képesek megtartani a bélcsatornában. Az apa-fia vállalkozó páros úgy érzi, hogy sokkal nagyobb lehetőség van a termékeikben, mint amit eddig ki tudtak aknázni, ehhez azonban a Cápák segítségére van szükségük.

 

„Van benned egy keresztapás vonal” – a biofizikus feltaláló története sokkolta a Cápákat

Amikor a befektetők arról kérdezték a Dr. Hummel termékek feltalálóját, hogy hogyan lehetséges, hogy még nem akarták ellopni az ötletét. Kiderült, hogy volt, aki megpróbálta, de a vállalkozó megdöbbentő választ adott arra, hogy hogyan sikerült mégis megtartania szabadalmi jogát – erről pedig Don Vito Corleone jutott a Cápák eszébe.

 

„Mágusok vagytok” – a Cápák sem gondolták, hogy ez egy százmilliós üzlet lehet

Az Evercover sisakhuzatjai iránt 79 országból vannak érdeklődők, ráadásul már nemcsak a sportolni vágyók, de az építőiparban dolgozók is használják munkavédelmi termékeiket. Kellner Zsolt és Kellner Gyöngyi 50 millió forint reményében érkeztek a Cápák közé, amiért cserébe 30 százalék tulajdonrészt ajánlottak.

 

„A két legnagyobbat elkaptuk” – két Cápa is ráharapott a világraszóló magyar találmányra

Moldován András és Balogh Levente 25-25 millió forintot ajánlottak az Evercover vállalkozóinak 15-15 százalék tulajdonrészért cserébe, hogy a sisakhuzatos sikersztori részesei lehessenek. Egyikük úgy fogalmazott, hogy „ez a földön fekvő százdolláros”.

 

 

 

SOCIAL MEDIA