La Liga: megmaradt a Barcelona nyolcpontos előnye

Hírek

A két spanyol gigász közül a Real Madridnak volt valamivel nehezebb dolga a 22. fordulóban. A fővárosiak Pamplonába látogattak, míg a katalánok otthon fogadták a Cadiz gárdáját.

A Real Madridnak nem jelentett nagy feladatot a középmezőnyben helyet foglaló Osasuna legyőzése. Igaz, a hazaiak hosszú ideig állták a vendégrohamokat, Valverde csak a 78. percben tudott betalálni, Marco Asensio pedig már a hosszabbításban növelte tovább a madridi előnyt (2:0).

A tabellát vezető Barcelona a kieséselen küzdő Cadizt fogadta hazai pályán. Cavi mester több játékosának is pihenőt adott a hétközi kupameccs miatt, így kezdő lehetett Eric Garcia, Sergi Roberto, Ansu Fati és Ferran Torres is, sőt, a  rendes játékidő vége előtt még a fiatal Alarcón is szóhoz jutott. A tartalékos Barca szép komótosan futballozva őrölte fel a vendégek ellenállását. Az első félidő vége előtt Sergi Roberto talált be, majd a hosszabbításban Lewandowski növelte az előnyt. A második félidőben csendes jtszadozás volt, a hazaiak megeléhedtek a kétgólos vezetéssel, a vendégek meg próbálkoztak, néha el is jutottak kisebb helyzetekig, de nem tudtak betalálni Ter Stegen hálójába (2:0).

A harmadik helyen álló Real Sociedad csak döntetlenre volt képes otthon a Celta Vigo ellen (1:1), míg a negyedik Atlético Madrid Griezmann góljával legyőzte a Bilbaót, így közelebb került a dobogóhoz.

Spanyolországban tehát a helyzet változatlan, a Barcelona 8 pont előnnyel vezeti a tabellát, a Real Madrid igyekszik tartani a lépést, a többiek pedig tisztes távolból figyelik őket.

Mindkét nagycsapatnak komoly dolga lesz a héten, a madridiak kedden este Liverpoolban játszanak BL-meccset, a katalánok pedig csütörtökön Manchesterbe utaznak a MU elleni visszavágóra. Sűrű hét vár a csapatokra és a rajongókra is.