Bajnokok Ligája: elképesztő madridi fordítás a City ellen

Hírek

A BL elődöntőjének odavágóján a Manchester City hazai pályán 4-3 arányban győzte le a Real Madridot. A hazaiak akkor sziporkázó játékot, a vendégek néhány káprázatos egyéni villanást mutattak be. Mindenki hatalmas meccset várt a visszavágón, ami majdnem másképpen alakult.

A mérkőzés első félideje ha nem is tömény unalmat, de elég közepes iramot és színvonalat hozott, mindkét csapattól többet vártak a szurkolói. Fordulás után sem mutatott többet a Real, inkábba vendég City javult fel és dolgozott ki néhány igazi gólhelyzete, míg végül Mahrez a 73. percben be is talált. Akkor úgy tűnt, eldőlt a továbbjutás.

A blancók még hátrányban sem pörögtek fel igazán, mintha belenyugodtak volna, hogy a City a jobb csapat. De aki nézi a Real Madrid meccseit, az tudja, hogy erre a csapatra a 89. perc után kell nagyon figyelni…

Amikor szinte már csak másodpercek volt hátra, a hazaiak megrázták magukat, és két percen belül két góllal megfordították az állást. A mérkőzés hajrájában csereként beállt Rodrygo a 90. és a 91. percben is betalált, ezzel kiegyenlítette a City otthon szerzett előnyét.

Sőt, a  95. percben Benzema is hozta a szokásos időn túli találatát, így a korábban igen halványan futballozó hazaiak 5 játékperc leforgása alatt megfordították az elődöntőt. Bár idő még lett volna, a magába roskadt Manchester City már nem tudott felállni. Egyetlen igazi helyzetük volt csak, de Foden fejese után Fernardinho nem tudta az üres kapba pattintani a labdát.

Egy unalmas meccse őrült végjátéka után tehát ismét döntős a Real Madrid, az ellenfél Liverpool. Négy éve ugyanez volt a párosítás.  Az angolok valószínűleg megnézték a mai meccset. Ha megjegyezték hogy a blancókra a meccs utolsó 5 percében nagyon kell figyelni, jók lehetnek az esélyeik. Ha nem, nagyon rosszul járhatnak…