Bajnokok Ligája: a Liverpool simán hozta az elődöntő első meccsét

Hírek Kiemelt

A Transfermarkt szerint a Liverpool játékosállományának piaci értéke 900,5 millió euró, a Villarrealé 382,5 millió. A több mint kétszeres különbség előre jelezte, hogy itt bizony Dávid és Góliát küzdelme következik. (Azért a Villarreal piaci értéke kapcsán jegyezzük meg, hogy ilyen összegnél már nem beszélhetünk kiscsapatról: ez az összeg magasabb, mint mondjuk a nemzetközi szinten jegyzett Valencia, Benfica vagy AS Roma jelenlegi értéke, és majdnem tízszerese a friss magyar bajnok Ferencvárosénak.)

Mondják, hogy a pénz nem rúg gólt. De a sok pénzért szerződtetett labdarúgó igen. A Villarreal keményen küzdött, de egyetlen pillanatig sem volt kétséges, hogy a világsztárokkal felálló Liverpool a jobb csapat.

Az első félidőben még meddő mezőnyfölényben futballoztak az angolok, igazán komoly gólhelyzetek nélkül. A spanyolokról viszont még ennyit sem mondhatunk el, többnyire csak keresték a labdát, de nem nagyon találták.

Szünet után aztán nagyobb sebességfokozatra kapcsoltak hazaiak, és produkáltak egy olyan negyedórát, amikor úgy tűnt, hogy széttépik a sárgamezes vendégcsapatot: négyszer rezdült meg a spanyol háló, igaz, ebből csak két gólt  adott meg a bíró. Az 50. percben Fabinho talált a kapuba, de a gólpasszt adó van Dijk lesen volt, így nem ért a gól. Az 53. percben viszont Henderson jobb oldali beadása megpattant egy védőn, és a tehetetlen kapus mögött behullott a hálóba. 1:0. Az 55. percben Szalah kiugratása után Mané rúgott szemfüles gólt. 2:0.  A 65. percben Robertson vágta a hálóba a labdát, de a bíró ismét lest ítélt, jogosan.

Ezzel meg is született a végeredmény. Az angoloknak még voltak helyzeteik, de a Villarreal megúszta nagyobb verést, a mutatott játék alapján a 0:2 számukra inkább hízelgő eredmény.

Az angol-spanyol párosok küzdelmében tehát az odavágó meccseken a két angol volt jobb. A Manchester City kedden óriási meccsen győzte le a Real Madridot 3-2-re, szerdán pedig a Liverpool produkált elég sima 2:0 arányú győzelmet a Villarreal ellen. Könnyen megtörténhet, hogy a tavalyi Chelsea – Manchester City döntő után ismét két angol vívja a finálét. De ehhez a Real Madridnak is lehet még egy-két szava. Meg persze a Villarrealnak is, de úgy tűnik, ők már így is túlteljesítették a legszebb álmaikat.

Egy hét múlva okosabbak leszünk, és várhatjuk a május 28-i döntőt.