Villarreal: majdnem csoda, Liverpool: briliáns fordítás

Hírek

Kedden este játszották a Villarreal-Liverpool Bajnokok Ligája elődöntő visszavágóját. Az első meccsen az angolok megnyugtató, 2:0-ás előnyt szereztek.

Nehéz eldönteni, hogy a Villarreal gárdájának kijár-e még a „kiscsapat” megnevezés, de kétségtelen, hogy az ötvenezres spanyol kisváros csapata korábban nem írta be magát a futball történetébe. Tavaly viszont veretlenül megnyerték az Európa Ligát, idén pedig a legnagyobb neveket, a Juventust és a Bayern Münchent búcsúztatták az egyenes kieséses szakaszban.

A kedd esti mérkőzés is úgy indult, hogy folytaatódik a „sárga tengeralattjáró” lenyűgöző menetelése. Már a 3. percben megszerzték a vezetést egy szép akcióból, a 41. percben pedig kiegyenlítették a hátrányukat, döntetlenre állt a párharc. És nem egyszerűen csak szerzett két gólt a hazai gárda, hanem dominálta is a mérkőzést az angol gigász ellen.

A szünetben aztán Klopp mester alighanem nagyon kiosztotta csapatát az öltözőben, mert egy egészen más Liverpool jött aki a második félidőre. A vörös mezesek a kapujához szegezték a hazai gárdát, és olyan nyomást helyeztek a sárgákra, hogy annak nem lehetett más eredmémye, mint liverpooli gólok. A vendégek a 62. percben szépítettek, a 67. percben egyenlítettek, a 74. percben pedig meg is szerzték a vezetést. Bő tíz perc alatt három gól, azért ehhez kellett a hazai rövidzárlat is. A liverpooli nyomás ezután sem csökkent, az egyre idegesebb spanyolok nem tudtak igazi helyzetet kialakítani, és ahogy ilyenkor gyakran megesik, egy emberrel megfogyatkozva fejezték be a vesztes mérkőzést. A nagyobb tudás diadalmaskodott, a Liverpool kettős győzelemmel jutott a párizsi döntőbe. Otthon 2:0, idegenben 3:2, ezt nem kell megmagyarázni.

Ma este az is kiderül, lesz-e megint angol házidöntő, vagy angol-spanyol párharccal ér véget az idei kiírás. Este 9 órától a Manchester City igyekszik megőrizni egygólos előnyét a Bernabeuban, de ehhez a Real Madridnak is lesz egy-két szava.