Premier League: keményen küzd a Manchester City és a Liverpool

Hírek

Tovább tart a Manchester City és a Liverpool verseny futása az angol bajnoki címért. Valószínűleg nem csupán a Premier League, de a topligák két legjobb csapatáról beszélünk. A Transfermarkt szerint a City keretének az értéke 959 millió euró, a Liverpoolé 900 millió –  mindkettő impozáns, de a pályán mutatott játékuk még inkább.

A Liverpool már pénteken pályára lépett a Newcastle United vendégeként. Bár sovány, mindössze 1:0 arányú győzelmet aratott, a célját, a három pontot elérte. Nyilván már a jövő keddi BL-visszavágóra koncentráltak, hiszen az alapcsapatból Trent Alexander-Arnold, Fabinho, Thiago és Mohamed Szalah is a kispadon kezdett. A győzelmet jelentő gólt Keita már a 19. percben belőtte, aztán „csak” őrizni kellett az előnyt. De az sem volt nagy kihívás, hiszen a hazai csapat az egész meccsen összesen 4-szer lőtt kapura, míg a Pool 24-szer.  Ezzel a győzelemmel a Liverpool ideiglenesen átvette a tabellán az első helyet.

A Manchester City szomabt délután a kiesés réme elől menekülő Leeds United vendége volt. A vendégek esélyeshez méltóan dominálták a játékot, és sima 4-0 arányú győzelmet arattak. Gólszerzők: Rodri, Aké, Gabriel Jesus, Fernandinho. A hazai csapatnak csak a második félidőben volt néhány helyzete, de nem tudták megszerezni a becsületgólt. Tovább menetel tehát a City, őrzi egypontos előnyét az őket kitartóan üldöző Liverpool előtt.

Hét közben mindkét csapatra fontos meccs vár: a Liverpool kedden kétgólos előny birtokában látogat a Villarreal otthonába, míg a Manchester City szerdán este a Bernabeuban lép pályára a Real Madrid ellen, az otthoni 4:3-as győzelem után. Megtörténhet, hogy a tavalyi Chelsea – Manchester City döntő után ismét két angol csapat vívjon meg a legnagyobb presztizsű serlegért, de ehhez a szombaton este a bajnoki aranyérmét bebiztosító Real Madridnak is lesz egy-két szava…