Premier League: nagy lehetőség kapujában a Manchester City! – FRISSÍTÉS

Tejszínhub

Pep Guardiola gárdája lépéséről lépésre ledolgozta a hátránya nagy részét az idei szezonban szenzációsan játszó Arsenal mögött. Ma előzhet is.

A Manchester City az előző forduló szuperrangadóján kiütötte a vendég Arsenalt, a 4:1 arányú győzelem teljesen indokolt volt. Ma akár fordulhat a kocka. Guardiola csapata ma Fulham otthonába látogat, és ha győz, 76 ponttal átveszi a vezetést a tabellán. Legalábbis egy napra, hiszen az Arsenal hétfőn fogadja a Chelsea-t, így visszaveheti a vezetést. De a londoni ágyúsok győzelmi kényszerben játszanak, hiszen ha pontot, pontokat veszítenek, a csúcsformában futballozozót Cityt már seni nem fogja megállítani.

A Fulham – Manchester City 15 órakor kezdődik, szóval délután 5 körül már sokkal okosabbak leszünk.

Frissítés: eljött az 5 óra, és okosabbak lettünk. A City kemény csatában elvitte a 3 pontot Londoból, a Fulham otthonából. A 3. percben Haaland 11-esből szerzett vezetést, amit a 15. percben Carlos Vinicius még kiegyenlített, majd a 36. percben Alvarez ismét vezetéshez juttatta a vendégeket. Ezzel ki is alakut a végeredmény. Ha holnap az Arsenal legyőzi a Chelsea-t, akkor papíron még tart a versenyfutás.

A City szerdán este a 28. fordulóból elmaradt meccsét pótolja a West Ham ellen, és jó eséllyel menetelhet tovább a bajnoki cím felé.