Szoboszlaiék nagy küzdelemben legyűrték a Farkasokat, és a táblázat élére álltak

Tejszínhub

A Premier League 5. fordulójának nyitómérkőzéséen a Liverpool Wolwerhamptonba utazott. Nem jó előjelekkel, hiszen a vörösök nem szeretnek 13:30-kor kezdeni: az utolsó hat kora délutáni meccsükből egyet sem tudtak megnyerni.

Mintha a rossz hagyomány megbabonázta vona a vendégeket, a Wolwerhampton igen energikusan kezdett, és a 7. percben meg is szerezte a vezetést. Neto elfutott a bal oldalon, három embert kicselezett, középre passzolt, az ötös jobb sarkára jókor érkező Hvang Hi Csan jobbal könnyen a hálóba továbbította a labdát. 1:0.

A hazaiak bátran támadtak tovább, és a mezőnyben teljesen egyenrangú elenfelei voltak a vendégcsapatnak. Többször is közel álltak ahhoz, hogy növeljék az előnyüket, különösen Neto volt elemében.

A második félidőre mintha elfogyott volna hazaiak puskapora, inkább az előnyüket próbálták megőrizni, ami megpecsételte a sorsukat. Az 55. percben egyenlített a ‘Pool. Szalah volt a főszereplő, de ezúttal nem gól, hanem zseniális gólpassz fűződik a nevéhez. Jobbról perdítette a labdát Gakpo elé, aki nem hibázott, egy méterről bepofozta a labdát a hálóba. 1–1!

A Farkasok foggal-körömmel küzdöttek a döntetlenért, amire volt is esélyük. A Liverpool csak a mérkőzés hajrájában, a 85. percben tudott fordítani. Megint Szalah adott gólpasszt, ezúttal Robertsonnak. 1:2.

A hosszabbításban aztán a vendégek megadták a kegyelemdöfést a sokáig jól küzdő Wolwerhamptonnak. A nagyon eredményesen futballozó Szalah ezúttal Elliotnak adott remek labdát, akinek a lövése valószínűleg elkerülte volna  kaput, de egy védőn megpattanva, a kapufát is érintve mégis a hálóban kötött ki. 1:3.

Szoboszlai ezúttal nem alkotott kiemelkedőt, de jól futballozva a támadásokból és a védekezésből egyaránt kivette a részét. Klopp legényei megérdemelten vitték haza a 3 pontot, és egyelőre táblázat élén állnak, hiszea riválisaik később játszanak.