La Liga: hivatalosan is bajnok a Real Madrid

Tejszínhub

Bár a Real Madrid hetek óta utcahosszal vezette a spanyol labdarúgó-bajnokságot, az aranyérem csak szombat délután vált matematikailag is biznyossá.

Miután a Real Madrid április 21-én, hazai pályán – nem kis szerencsével – 3:2 arányban legyőzte a Barcelonát az El Clásicón, lényegében már eldőlt, hogy a katalánok nem tudják megszorítani a fővárosiakat.

A Real Madrid szombaton délután a jobb sorsra érdemes Cádiz csapatát fogadta és sima 3:0 arányú győzelmet aratott Dias, Bellingham és Joselu góljaival. Utána következett a katalán rangadó, a Girona.Barcelona összecsapás, ami a vendég nagycsapat számára kezdődött jól, hiszen mára 3. percben vezetés szereztek. Ám a hazaiak rögtön a 4. percben egyenlítettek. A félidő végén Lewandowski tizenegyesből ismét megszerezte a vezetést, ám ezt követően hiába domináltak a gránátvörös-kékek, nem tudtak újra betalálni.

Jött a gironai feltámadás. A 65. percben beállt Portú csodát művelt, előbb – szinte az első labdaérintéséből – belőtte az egyenlítő gólt, majd gólpaszt adott Gutierreznek, végül ismét őt talált be.Az idei szezonban a Barcelonát oda-vissza verő Girona ezzel kétszeresen is fordított, hiszen nemcsak a mérkőzést nyerte meg, de a táblázaton is megelőzte a Barcelonát, 74 pontjával most ezüstérmes pozícióban van, a Barcelona csak harmadik.

A spanyol bajnokságban négy forduló még hátra van, de ez puszta formalitás, legalábbis a bajnoki aranyérem szempontjából.  Az alsóházban is elég tiszta a helyzet, a 14 pontos Almería biztos kieső, a 21 pontos Granada lényegében szintén, és a 26 pontos Cádiznak is minimális esélye van, hogy a 31 pontos Celtát vagy a 32 pontos Mallorcát utolérje.