Itt a Premier League csúcsrangadója, a Liverpool–Manchester City! – FRISSÍTÉS

Tejszínhub

Nem biztos, hogy ma eldől az angol bajnoki cím, de sokat tisztulhat a kép. A Liverpool eddig 63 pontot gyűjtött, a Manchester City 62-t. A győztes megelőzi a 64 pontos Arsenalt, a Liverpool pedig döntetlen esetén is utoléri pontszámban a londoniakat. Persze messze még a szezon vége, és a Citynek március 31-én az idén hatalmasat futballozó Arsenalhoz is mennie kell.

Az ágyúsok tegnap 2:1 arányban legyőzték a Brentfordot, így ma délután kényelmesen leülhetnek a tévé elé, hogy végignézzék, mire jut egymás ellen a két legnagyobb vetélytárs. Tény, hogy Liverpool és Manchester City is óriási szériát megy, az előbbi, 19, az utóbbi 20 tétmérkőzés óta veretlen. De egyszer minden széria megszakad.

Hét közben a City a Bajnokok Ligájában biztosította be a továbbjutást a Köbenhavn ellen, oda-vissza verték a dánokat. A Liverpool pedig Prágában oktatta a Sparta Prahát, Klopp legényei ötöt vágtak, az utolsót a sérüléséből végre felépült Szoboszlai.

Egyénileg a City látszik erősebbnek, Haaland, Foden, De Bruyne, Rodri, Bernardo Silva egytől egyik világsztárok, viszont a Liverpool csapatjátékban nem marad el tőlük, és ők játszanak hazai környezetben. Az Anfield Road hatvanezer fanatikusa igyekszik majd a győzelembe hajszolni a vörösöket.

Akinek nincs olyan szerencséje, hogy a helyszínen nézze a csúcsrangadót, vasárnap 16:45-kor kapcsoljon a Spíler1 csatornára.

FRISSÍTÉS: A két csapat összecsapása igazi rangadó volt, nagy irammal, sok izgalommal, és végül egy igazságos döntetlennel. Az első félidőben a City játszott fölényben, és De Bruyne ravaszul elvégzett szöglete után Stones közelről megszerezte a vendégek vezető gólját. Fordulás után alig két perccel Aké rettenetesen rossz hazaadása után Ederson felrúgta Nunezt, a jogos büntetőt pedig MacAllister nagy erővel vágta a hálóba. Ráadásul a kapus bele is sérült a saját szabálytalanságába, le kellett cserélni. Ettől kezdve inkább a hazaiak domináltak. de mindkét kapu előtt akadtak veszélyes helyzetek. Szoboszai Dominik hatvan percet kapott a rangadón. A mérkőzés végül igazságosnak mondható döntetlennel ért véget.

Liverpool–Manchester City 1:1

A tabellát az Arsenal vezeti 64 ponttal, a Liverpool csak gyengébb gól különbsége miatt második, a City 63 ponttal áll a harmadik helyen. A hátralévő 10 fordulóban hatalmas csatára számíthatunk.