Bajnokok Ligája: a Manchester City megfojtotta a Real Madridot

Tejszínhub

A madridi odavágó 1:1-es döntetlenje után még nyíltnak tűnt a párharc. Manchesterben igen gyorsan kiderült, hogy a két csapat között ma osztálykülönbség van. A hazai csapat olyan nyomást helyezett a vendégekre, hogy a blancók szinte levegőt sem kaptak, és végül történelmi vereséget szenvedtek Angliában.

Guardiola csapata egyetlen perc nyugalmat sem engedélyezett a spanyol bajnoknak. Az első bő húsz percben a kapujához szegezték a vendégcsapatot, már akkor gólokkal vezethettek volna, ha Courtois nem véd elképesztően jól. Az egészen döbbenetes hazai fölény a 23. percben érett góllá, amikor De Bruyne remek passzából a megfékezhetetlen Bernardo Silva lőtt nagy gólt a rövid sarokba. 1:0.

Nem csökkent a City nyomása, egyre-másra vezeték a támadásokat. A Real Madrid jóformán a térfeléről sem jutott ki, Benzema, Vinicius nem is találkozott a labdával. Egyedül Kroos zúgó kapufája mutatta meg, hogy fehér mezesek is vannak a pályán. Aztán a 37. percben a mezőny talán legkisebb játékosa, Bernardo Silva fejelte be a következőt, egy tűzijáték után kipattanó labdából. 2:0.

A szünet után a hazai csapat kicsit visszavett a tempóból, inkább a labdatartásra törekedtek, a Real Madrid pedig vezett néhány támadást, de átütő erő nélkül. Félórányi játék után növelte előnyét a City. A 73. percben Haaland még csak kapufáig jutott, a 76. percben viszont De Bruyne jól beívelt szabadrúgása Militao testéről a kapuba pattant. 3:0.

Ezzel elszállt a Real Madrid utolsó reménye is, innen már nincs visszaút. Sőt, az utolsó percre csereként báéllt Alvarez még a kegyelemdöfést is bevitte az összeroppnat blancóknak. 4:0.

Ezen az estén a Manchester City egyszerűen ellenállhatatlan volt. Bár a gólzsák, Haaland legalább három óriási ziccert kihagyott, De Bruyne pedig saját magához képest gyengébben futballozott, így is történelmi vereséget mértek a Real Madridra, amely csak egyszer, 2009-ben kapott ki 4:0-ra BL-meccsen, akkor Liverpoolban érte őket a kiütés. Guardioláék lassan csomagolhatnak, irány Isztambul, az Inter elleni döntő.

Manchester City – Real Madrid 4:0

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, R. Dias, Akanji – Rodri, Gündogan (Mahrez, 79.), De Bruyne (Foden, 84.) – B. Silva, Haaland (J. Álvarez, 89.), Grealish.

Real Madrid: Courtois – Carvajal (Lucas Vázquez, 80.), Militao, Alaba, Camavinga (Tchouaméni, 80.) – Valverde, Kroos (M. Asensio, 70.), Modric (Rüdiger, 63.) – Rodrygo (Ceballos, 80.), Benzema, Vinícius Júnior.

Gólszerzők: Bernardo Silva (23., 37.), Militao (76. – öngól), J. Álvarez (90+1.)