Idén is lesz tanszergyűjtés az Auchan áruházakban

Hírek

Idén már hatodik alkalommal rendez tanszergyűjtést az Auchan a nagycsaládosoknak. Tavaly 9600 csomagot tudtak eljuttatni a NOE segítségével azokhoz a szülőkhöz, akiknek komoly anyagi gondot okozott volna az iskolai felszerelés beszerzése. A vásárlók szociális érzékenységének köszönhetően 2750 nagycsaládban úgy kezdhették meg a gyerekek a tavalyi tanévet, hogy nem kellett hátrányból indulniuk azért, mert hiányzott valamilyen tanszerük.

 

Most is arra kéri az áruházlánc a vevőkörét, hogy aki teheti, vegyen egy-két iskolaszerrel többet, és azt a kijáratnál adja le a gyűjtőpontokon. A leginkább tollat, ceruzát, színes ceruzát, filctollat, vonalzót, körzőt, radírt, tolltartót, ecsetet, festéket, gyurmát, tornazsákot, rajz- és írólapot, illetve füzeteket várnak. Az összegyűlt tanszerekből a NOE önkéntesei csomagokat állítanak össze, és elviszik a rászoruló családokhoz a tanévkezdésre.

„Bízunk benne, hogy a gazdag választékunk lehetőséget ad a tudatos választásra, és ezen belül a mások iránti szolidaritásra és a segítségnyújtásra is. A tanszergyűjtési akció már hagyomány nálunk, és szerencsére mindig nyitottságra találunk vele a vásárlóközönségünknél. Reméljük, hogy ez idén is így lesz, és most is sok családnak tudunk majd segíteni, hogy a tanévkezdés gond helyett izgatott öröm lehessen” – mondta el Varga-Futó Ildikó, az Auchan CSR igazgatója.

„Nagyon hálás vagyok az adományozóknak, hiszen nekik köszönhető, hogy immár hatodik alkalommal gyűjthetünk tanszereket az Auchan áruházakban. Önkénteseink munkája, az áruházlánc segítő szándéka nekik köszönhetően nyeri el értelmét, s abban az örömben, amely kiül a megajándékozott gyermekek arcára egy-egy számukra kedves tanszer átvételekor. Köszönjük az eddigi támogatást, és kérjük, hogy idén gondoljanak rájuk egy-egy tanszer megvásárlásával. Ígérjük, hogy azokhoz kerülnek a felajánlások, akiknek valóban szükségük van arra” – emelte ki Kardosné Gyurkó Katalin, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnöke.

 

SOCIAL MEDIA