Bajnokok Ligája: remek meccsek a nyitónapon, a Barcelona gálázott, az esélyesek nyertek

Tejszínhub

Elindult a Bajnokok Ligája 2023/2024-es szezonja. Az első forduló legnagyobb érdeklődéssel várt találkozói a PSG – Borussia Dortmund és a Lazio – Atletico Madrid összecsapások voltak, de pályára lépett a végső esélyesek közül a Manchester City és a Barcelona is.

Az E csoportban a Lazio – Atletico Madrid meccs hozta a nyitónap legfurcsább gólját. A vendégek a 29. percben szerzett előnyüket a hosszabbítás utolsó percéig tartani tudták. Olyat már sokszor láttunk, hogy a vesztésre álló csapat kapusa szögletnél felmegy fejelni, de ezúttal Provedel, a Lazio kapusa tényleg egyenlítő gólt fejelt. Szürreális pillanat volt!  Lazio – Atletico Madrid 1 : 1.

A csoport másik meccsén két hajdan jobb napokat látott csapat találkozott, a hazaiak simán nyertek. Feyenord – Celtic 2 : 0.

Az F csoport kora esti mérkőzésén a Milan az első félidőben a kapujához szögezte a Newcastle csapatát, de hatalmas fölényét nem tudta gólra váltani. A második félidőben csökkent az olasz rohamok intenzitása, sőt, az utolsó percben egy kontra révén kis híján az angolok vitték haza a 3 pontot, de Sportiello kapus óriási védése megmentette a Milant a hazai vereségtől. Milan – Newcastle 0 : 0

A forduló rangadójának tekintett PSG – Borussia Dortmund összecsapás nagy küzdelmet hozott, melynek során a párizsiak bedarálták az egyébként jól futballozó németeket. PSG – Borussia Dortmund 2 : 0.

A G csoport küzdelmei este 7 órakor kezdődtek a Young Boys – RB Leipzig mérkőzéssel. Az első félidő kiegyensúlyozott játékot hozott, egy-egy góllal mindkét kapuban. A második félidőben felülkerekedtek a vendégek, akik egy hosszabbításban lőtt góllal biztosították be a győzelmüket. Young Boys – RB Leipzig 1 : 3

A Manchester City – Crvena Zvezda sima hazai győzelmet ígért, de az ilyen meccsek a legnehezebbek. A szerbek nem tisztelték a BL-címvédőt, vezetést szereztek, és előnyüket a félidő végéig tartani tudták. Guardiola nagy fejmosást tarthatott az öltözőben, mert a City rögtön fordulás után nekirontott a vendégcsapatnak, és szinte azonnal egyenlített, majd egymás után dolgozta ki a helyzetekét, amelyekből még kettőt értékesített. Manchester City – Crvena Zvezda 3 : 1.

A H csoportban a Hamburgban játszó Sahtar Donyeck nem bírt az FC Porto gárdájával, simán kikapott ideiglenes otthonában. Sahtar Donyeck   – FC Porto 1 : 3.

A nap legnagyobb arányú győzelme az FC Barcelona – Antwerpen mérkőzésen született. A katalánok fantasztikusan igazoltak idén nyáron, az újak, Cancelo, Gündogan, Joao Felix ragyogóan beilleszkedtek Fenkie de Jong, Gavi, Raphinha mellé, és akkor a legújabb szupertehetséget, a 16 éves Yamalt még nem is említettük. A Barca bő 20 perc alatt háromgólos előnyre tett szert, jóformán azt csináltak a pályán, amit akartak. Joao Felix két gólja és egy zseniális gólpassza megmutatta, miért is fizettek érte a madridiak 120 millió eurót. Igaz, ez ott még nem derült ki…  FC Barcelona – Antwerpen 5 : 0.