Bajnokok Ligája: Madridban még nem dőlt el semmi

Tejszínhub

Hatalmas érdeklődés előzte meg a Real Madrid és a Manchester City első összecsapását. Sokan előrehozott döntőnek tekintették a meccset, hiszen a hazai csapat címvédő és tizennégyszeres győztes, a City pedig évek óta az egyik legnagyobb esélyesnek számít – idén, a Bayern München szétzúzása után különösen.

Az első félidő a Manchester City nyomasztó fölényét hozta, legalábbis a mezőnyjátékban, a madridiak alig találkoztak a labdával. A vendégek puskapora viszont elfogyott a kapu előtt, helyzetecskéik voltak, de Courtois könnyedén védte a kapura tartó labdákat. A félidő utolsó negyedórájára feljavult a Real Madrid, egyre többet támadtak, és ahogy várható volt,  meg is szerezték a vezetést, a világ talán legjobb formában játszó csatára, Vinicius Junior a 36. percben jó húsz méterről betalált. 1:0.

A második félidőben a csapatok lemásolták az elsőt, ismét a vendégek birtokolták a labdát, de kevés ötlettel passzolgattak. Szinte a semmiből jött az egyenlítés, amikor az önmagához képest nem túl játszó zseni, Kevin de Bruyne a 67. percben 21 méterről nagy erővel bombázott honfitársa, Courtois kapujába. 1:1.

Az utolsó negyedóra ismét a madridiaké volt, sokkal több ötlettel futballoztak, mint a vendégek, de csak néhány helyzetig jutottak. Bár a 90. percben megszerezhették volna a győzelmet, Tchouaméni elemi erejű lövését Ederson a kapu fölé tenyerelte.

Összességében igazságos eredmény született, aminek a vendégek örülhetnek jobban. Az első mérkőzésen nem dőlt el semmi, bár a visszavágón az otthon játszó City esélyei a jobbak. Jövő szerdán erre is fény derül.