Átadták az Önkéntességért Díjakat

Hírek

Kilencedik alkalommal adták át az Önkéntes Központ Alapítvány által alapított Önkéntességért Díjakat. Elismerték az Ericssont és a PwC-t is.

Az Önkéntes Központ Alapítvány az elmúlt évek hagyományaihoz híven idén is az Önkéntesek Nemzetközi Napjához kapcsolódóan adta át az Önkéntességért Díjakat. A program megvalósításában a Hankook Tire Magyarország Kft., mint az Év Közösségi Kezdeményezése díj támogatója, a Tesco Globál Áruházak Zrt. és a Budapest Bank segített, valamint a HPS Kft. (önkéntességért díj weboldal), a Coca-Cola HBC Magyarország Kft. és a Bortársaság is támogatta a programot és a díjátadó eseményt.

A 2017. év díjazottjai kategóriánként:

Az Év Önkéntese 2017

Bóta Tímea: Tímea mindig is segítő szakterületen dolgozott, az önkéntes tevékenység is magától értetődő számára. Nemcsak a MentaPRO Alapítványnak segít, de családjával együtt többször végzett önkéntes tevékenységet a Budapest Bike Maffia közösségi főzésein is, illetve évekig szervezte a „Jótakaró” akciót, amelyben társaival hajléktalanoknak gyűjtött takarókat. A „Nő a tükörben” önismereti blog szerzője, innen indult az „Esti szép” elnevezésű kezdeményezése is, amelynek keretében naponta posztol verset és egy hozzá illő képet a blog közösségi oldalán, egyfajta önkéntes kultúraközvetítőként (ezen a felületen közel 35 000 követője van, az ebből kinőtt „Versben tükröződve” csoport pedig csaknem 3 000 tagot számlál).

Az Év Civilszervezeti Önkéntes Programja 2017

Technológiai Oktatásért Alapítvány: 2014 nyarán indított Skool projektjük célja, hogy műhelyprogramok és technológiára fókuszáló foglalkozásokon keresztül megmutassák a fiatal lányoknak a programozás alapjait és a számítástechnikai szektorban rejlő karrierlehetőségeket. A Skool 3 év alatt, 400 önkéntes bevonásával, több mint 1400 iskolás korú lánynak biztosított lehetőséget arra, hogy kipróbálja magát a technológia területén. A 2017 januárjában indított KódKlub projekt keretében gyermekotthonokban, hátrányos helyzetű 6-18 éves fiatalok számára tartottak ingyenes, érdeklődést felkeltő, és korszerű technológiai ismereteket átadó technológiai foglalkozásokat önkéntes tech mentorok bevonásával. Céljuk, hogy minden fiatal számára megadjuk a lehetőséget, hogy olyan hasznos, 21. századi ismereteket szerezzenek a technológia területén, mely a jövőjüket támogatja.

Az Év Intézményi Önkéntes Programja 2017

Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum: Önkéntes programjának létrehozásakor az volt a célja, hogy önkénteseik folyamatos szolgálatot biztosítsanak három területen: látogatókísérésben; rendezvények és múzeumpedagógiai foglalkozások segítésében; és a digitalizálásban. Célként tűzték ki azt is, hogy a kezdetben egy külső alapítvány által toborzott és foglalkoztatott önkénteseket a Múzeum integrálja, mint saját önkéntes csoportját; valamint elérje, hogy a muzeológusok is elfogadják az önkéntességet, és értékeljék az ilyen nagyvonalúan és professzionálisan nyújtott segítséget. Az elmúlt 10 évben ez meg is történt, és egyre több muzeológus vonja be az önkénteseket a mindennapi munkájába. Törekednek arra, hogy az önkéntesek elégedettségét és motivációit is folyamatosan monitorozzák személyes beszélgetéssel is.

Az Év Vállalati Önkéntes Programja 2017

Ericsson Magyarország Kft: Az önkéntes programjainak nagy része alulról jövő kezdeményezés alapján jött létre. A Kutatók Éjszakájához való kapcsolódáshoz, az időseket és munkanélkülieket oktató programhoz az önkéntesek keresték meg a cégvezetést, hogy szívesen az ügy mellé állnak, amely természetesen és egyértelműen kapott támogatást, hiszen jól kapcsolódik az Ericssonnak az oktatást és a tudástranszfert zászlójára tűző tevékenységéhez.

Az Év Pro Bono kezdeményezése 2017

PwC Magyarország: Mint gazdasági és pénzügyi tanácsadó cég, azt vallják, hogy alapvető szakmai tevékenységükkel, tudásukkal és az ehhez kapcsolódó szolgáltatásaikkal tudnak hosszú távon és fenntarthatóan értéket teremteni a közvetlen és közvetett érintettjeik számára. Éppen ezért évek óta egyre több munkatársuk bevonásával kínálnak szakmai segítséget, pro bono szolgáltatást például civil szervezetek számára. 2017. márciusában indították el a Civil Mentoring Programjukat, amin a civil szféra képviselői szakértőktől tanulhatnak többek között üzleti tervezést, kommunikációt és lehetőséget biztosítanak a fejlődésnek és a kapcsolatépítésnek is.

Az Év Közösségi Kezdeményezése 2017 (közönségdíj)

Térerő – Közösségi Alapítvány a Városunkért – Miskolc csoport tagjai a maguk környezetében a közöny és a beletörődés puccsistái. Szembementek mindennel, ami ma negatívvá és passzívvá tesz embereket. Nem adták fel abbéli meggyőződésüket, hogy vannak a városukban jó ügyek és jó emberek, amiket lehet helyben, helyi adományokból támogatni. Helyi emberek kezdeményezése nyomán közösségi adományozási akciók születettek, melynek mára egy új szervezeti forma a „közösségi alapítvány” ad hosszú távú keretet, hogy közösségük kezdeményezéseinek támogatása mindenki számára elérhető valóság legyen.

A nyerteseket – az utolsó kategória kivételével, melyről online közönségszavazás döntött – két szakmai zsűri választotta ki.

Civil szervezeteknek, intézményeknek és magánszemélyeknek kiírt pályázatok elbírálása:

  • Csordás Izabella, a Szépművészeti Múzeum önkéntes programjának alapítója
  • dr. Garas Ildikó, az Önkéntes Központ Alapítvány kuratóriumának elnöke
  • Gerencsér Balázs, a Nonprofit Információs és Oktató Központ Alapítvány igazgatója
  • Koronczay Lilla, a Nők Lapja újságírója
  • Scholtzné Hibay Alíz, a Teszünk Szenior Önkéntes Klub alapító vezetője
  • Tóbiás László, a Károli Gáspár Református Egyetem docense

Vállalatok számára kiírt pályázatok elbírálására:

  • dr. Janka Mária, az E-ON Hungária személyzeti és szervezeti igazgatója
  • Fogarasi Norbert, a Morgan Stanley Magyarország ügyvezető igazgatója
  • Hegedűs László, a BlackRock Magyarország operatív igazgatója
  • Cs. Tóth Marianna, a Budapest Bank csoport kommunikációs vezetője
  • R. Tóth Zsuzsanna, a Vodafone Magyarország Zrt. HR igazgatója
  • Szabó Béla, a Telekom kommunikációs vezetője

SOCIAL MEDIA