A Manchester City még nem bajnok, de nagyon közel áll hozzá

Tejszínhub

A Manchester City eddig egyetlen alkalommal sem tudott győzni a Tottenham új stadionjában. Kedden este viszont nagyon kellett.

Kedd estig az Arsenal vezette az angol bajnoki tabellát, viszont a City egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. A Tottenham Guardioláék egyik mumusa, ősszel fordulatos meccsen játszottak 3:3 arányú döntetlent, most viszont a Manchester Citynek vendégként feltétlenül győznie kellett, hiszen  döntetlennel csak pontszámban érte volna utól az első helyzet Arsenalt, viszont rosszabb a gólkülönbsége.

A mérkőzés igen nagy küzdelmet hozott. Az első félidőben inkább a Tottenham irányított, de kevés gólhelyzet alakult ki. A drámát a második félidő hozta el. Az 51. percben Haaland egészen közelről pofozta a hálóba labdát De Bruyne remek beadása után. A folytatásban a Tottenhamnak is voltak komoly helyzetei, de Kulusevski és Son a döntő pillanatokban nem koncentrált eléggé.

A Citynek komoly nehézséget okozott, hogy két kulcsemberét, az irányító Kevin de Bruynét és Ederson kapust is le kellett cserélni a hazaiak egy-egy kemény belépője után. A vendégeknek szinte az utolsó percekig aggódniuk kellett, megőrzik-e a sovány előnyt, amikor a frissen becserélt Doku ördöngős cselekkel betört a tizenhatoson belülre, és jó ütemben esett át a rosszul belépő hazai védő lábán. A jogos tizenegyest Haaland elemi erővel vágta a kapuba.

Ezzel a győzelemmel a Manchester City az utolsó forduló átvette a vezetést. Vasárnap délután 5 órától Manchester City–West Ham United és Arsenal–Everton meccs lesz. Ha a City győz otthon, akkor bajnok, ha nem, akkor a másik mérkőzés eredményére is figyelni kell.