Premier League: tart az Arsenal és a ManCity versenyfutása

Tejszínhub

Még mindig nem dőlt el az angol bajnoki aranyérem sorsa, simán győzött szombaton a két éllovas.

Folytatódik a versenyfutás a Premier League két élcsapata, a táblázatot vezető Arsenal és a vesztett pontok szempontjából legjobban álló Manchester City között. Az Arsenal a kora délutáni mérkőzésen csak a 45. percben szerzett vezetést, majd a 70. percben növelte előnyét, végül  a ráadás utolsó másodpercében berúgta a harmadikat is, ezzel sima győzelmet aratott és továbbra is vezeti a tabellát 83 ponttal

A szombati mérkőzéseket a Manchester City zárta. Guardioláék a Wolverhampton csapatát fogadták, és gyorsan előnybe kerültek. Haaland a 12. percben szerzett vezetést büntetőből, a 35. percben növelte akcióból növelte az előnyt, a félidő végén pedig büntetőből ismét betalált. Mesterhármas az első félidőben! Haalandnak egyébként ez volt a hatodik triplája, mindössez két szezon alatt.

És a mesterhármast is lehet überelni. Igaz, Hwang az 53. percben szépített, a 3:1 egész jól nézett ki a vendégek szenpontjból. Ám Haaland egy perc múlva a negyediket is bevágta, hogy a Farkasok ne örüljenek sokáig. A 85. percben Alvarez adta meg a kegyelemdöfést a megroggyant ellenfélnek. A City tehát nyomul tovább, most 82 ponttal állnak a második helyen, de eggyel kevesebb mérkőzést játszottak.

Holnap délután a Liverpool a Tottenham együttesét fogadja, de annak a meccsnek már nincs igazi tétje. Szoboszlaiék 8 ponttal vannak elmaradva az Arsenal mögött, és ugyancsak 8 pont az előnyük a negyedik helyen álló Aston Villa előtt. Ebből bizony bronzérem lesz.