Somát karitatív tevékenységéért díjazták, de elismerést kaptak a hajléktalanokat és a lelki segítségre szorulókat támogató civil nők is

Hírek Kiemelt

Ezúttal négy kategóriában adták át a SzuperWMN-díjakat a Művészetek Palotája Fesztiváltermében tartott ünnepségen. Az elismeréssel az alapító WMN magazin olyan embereket kíván a figyelem középpontjába állítani, akik bátran, sokszor széllel szemben képviselnek fontos civil ügyeket vagy végeznek karitatív tevékenységet, vállalva az ezzel járó valódi személyes és akár közéleti terheket is.

 

„Sokat elmond egy társadalomról, hogy mi kell ahhoz, hogy valakit bátornak tartsunk; milyen tettre, kiállásra, kockázatvállalásra van hozzá szükség. Most egy estére helyére került a világ és a szavak visszanyerték a valódi jelentésüket – mondta megnyitójában D. Tóth Kriszta, a magazin alapítója, a gála egyik műsorvezetője. – A civil újra civil, a felelős polgár felelős polgár, a haza haza, a szeretet szeretet, az ember pedig ember lett.”

Műsorvezetőtársa, D. Tóth András hozzátette: „Ma már bátorság az, ha kiáll valaki a véleményével, ha bevallja, hogy gyenge, vagy egy fontos, néha megosztó ügyet támogat, akár kihasználva az ismertségét is – hiszen sokat kockáztat. A saját hétköznapi életünket sem könnyű lebonyolítani mostanság, de mellé még fontos ügyeket is a vállunkra venni, már szinte heroikus teljesítmény.”

A WMN magazin olvasói több mint ezer jelölést küldtek, közülük a szerkesztőségi zsűri szavazta meg a kategóriánkénti döntősöket. A 2023-as SzuperWMN Közéleti kategóriában a Varga Erika és Varga Helena, a Romani Design alapítói, Udvaros Dorottya színművész, környezetvédelmi aktivista és Spitzer Gyöngyi Soma előadóművész, a Segítek egy családot elnevezésű kezdeményezés kitalálója jutott döntőbe. Az olvasók szavazata alapján szoros versenyben a SzuperWMN Közéleti fődíjat végül Spitzer Gyöngyi Soma érdemelte ki, aki Kurucz Adrienntől, a magazin főszerkesztőjétől vehette át az elismerést.

„Bátorság ahhoz kellett, hogy szűz hóban tapossunk. De valahogy mindig jött a segítség” – emelte ki köszönőbeszédében Soma Mamagésa, akit most először díjaztak karitatív tevékenységéért.

A SzuperWMN Civil kategória két jelöltje Fialla Marianna szociális munkás, a Menhely Alapítvány programvezetője és Somogyi Tímea, a Hajnalcsillag Tanoda társalapítója, a Védőháló Karitatív Közhasznú Egyesület vezetője volt. A 2023-as SzuperWMN Civil fődíjat pedig a közönségszavazatok alapján Fialla Marianna vehette át, aki harminc éve dolgozik a hajléktalan emberek otthonhoz jutásáért, körülményeik, mentálhigiénés állapotuk javításáért.

„Bátorság kell ahhoz, hogy valaki az apátiájából fel tudjon állni, akkor, amikor úgy érzi, nincs jövőképe, és minden reménye elfogyott” – mondta Fialla Marianna a színpadon.

Az esemény támogatói, az Erste és az OMV jóvoltából két különdíjat is kiosztottak a gálán. A küldetésük, pályájuk elején járó bátor nőknek hirdetett kategóriában Erste-WMN Higgy magadban! különdíjban részesült Lengyel Zsófia, a látássérült emberek életminőségének javítása céljából létrehozott Mindenki Képes Egyesület alapítója. E kategóriában a két másik döntőbe jutott jelölt Bognár Zsófia etológus, PhD-hallgató és Varga Vivien, a Vivawell inkluzív, fenntartható ruhamárka alapítója volt.

A példamutató és emberséges női vezetők számára kiírt OMV-WMN Lámpás különdíjat pedig Dudás Erika szervezetpszichológus, a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetségének elnöke vihette haza. A döntőbe jutott jelöltek: Heal Edina, az Egyenlítő Alapítvány vezetője és Rozgonyi-Kulcsár Viktória, a FÜGE és a Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház alapítója.

A Müpa Fesztiváltermében rendezett ünnepség az idén tízéves születésnapját ünneplő Margaret Island akusztikus minikoncertjével zárult.

 

Képek: Kovács Tamás/WMN

 

SOCIAL MEDIA