Rettenetes MU-verés Liverpoolban

Hírek

A Liverpool történelmi győzelmet aratott az örök rivális Manchester United ellen: Szalahék 7:0 arányban győztek a teljesen széteső vendégcsapat ellen.

Rangadóra készültek a csapatok Liverpoolban, de mészárlás lett belőle. A hazaiakat valószínűleg nagyon elkeserítette a Real Madridtól hazai pályán elszenvedett csúfos BL-vereség (2:5), és most a Klopp-legénység a Manchester United gárdáján vezette le a frusztrációját.

Pedig nem úgy kezdődött, hogy ekkora verés lesz belőle. Az első félidőben egyenlő erők összecsapásának látszot a derby, sőt, a 26. percben a vendégek szerezhettek volna vezetést, Fernandes közeli fejese centiméterekkel kerülte el a kaput. A 42. percben még egy lesgólt is szerzett a MU, akkor Casemiro fejelt a kapuba. De a Manchester United lendülete nagyjából eddig tartott, a 43. percben Gakpo lőtt gólt, így minimális hazai előnnyel fordultak a csapatok.

Ami a szünet után következett, azt még az unokáiknak is mesélni fogják a liverpooli drukkerek. Rögtön a szünet után Nunez (47. perc) és Szalah (50.perc) is betalált. A vendégcsapat pedig egy darabig futott az eredmény után, majd az utolsó félórában egyszerűen összeomlott. A hazaiak azt csináltak, amit akartak, a manchesteri játékosok pedig megzavarodott óvodásokként futkostak a pályán. Ezt a 7:0 arányú Liverpool-győzelmet még sokáig fogjuk emlegetni. Igaz, megmagyarázni nem a győzelmet kell.

Ten Haag mesternek és a futballistáinak lesz egy álmatlan éjszakájuk. Könnyen lehet, hogy Manchesterben új csapatot kell építeni, de már egy másik vezetőedző irányításával.

Liverpool – Manchester United 7:0

Gólszerzők: Gakpo (43., 50.), Núnez (47., 75.), Szalah (66., 83.), Firmino (88.)