La Liga: hatalmas lehetőséget szalasztott el a Sevilla – bajnok a Real Madrid?

Hírek Kiemelt

A 32. forduló rangadója vasárnap este 9 órakor kezdődött: a Real Madrid a harmadik helyen álló Sevilla otthonába látogatott.

A mérkőzés első 20 perce egyenlő erők küzdelmét hozta, majd a 21. percben a hazai csapat került előnybe. Rakitic végzett el szabadrúgást húsz méterről. Nem túl erős, de nagyon jól helyezett labdája a szétnyíló sorfal között vágódott a kapuba, a madridi kapusnak mozdulni sem volt ideje.

Négy perc múlva ismét megrezdült Courtois hálója. Corona futott el a bal szélen, kicselezte Militaót, középre játszott, és Lamelának már csak be kellett passzolnia a labdát az üres kapuba.

A 38. percben kis híján emberhátrányba került a vendégcsapat. Camavingának egy nyilvánvaló szabálytalansága után meg kellett volna kapnia a második sárga lapját, ám a bíró sípja meglepő módon néma maradt. Sőt, az áldozat, Martial kapott sárgát, mert a földön fekve túl vehemensen vitatta a döntést. A sevillai csatárt Camavinga belépője nyomán le is kellett cserélni.

A szünet után hatalmasat változott a játék képe: a Sevilla érthetetlen módon szétesett, míg a vendégcsapat feltámadt, és egymás után vezette a veszélyesnél veszélyesebb akciókat. Az 50. percben a csereként beállt Rodrygo szépített. A Sevillának még volt néhány villanása, a 73. percben Rafa Mir akár megszerezhette volna az andalúzok harmadik találatát, de 5 méterről a kapu fölé fejelt. A Madrid pedig büntetett: a 74. percben – hosszas videózás után – a bíró még érvénytelenítette Vinicius gólját, de a 83. percben Nacho már vitathatatlanul egyenlített, a hosszabbítás 2. percében pedig Benzema (ugyan ki más?) bevágta a blancók harmadik, egyben győztes gólját, 3:2 lett a vége.

A harmadik helyen álló Sevilla hatalmas lehetőséget szalasztott el, az első félidőben mutatott játékkal megnyerhette volna a mérkőzést. Így azonban maradt 60 pontja, a délután az Espanyolt legyőző Atlético Madridhoz és a két mérkőzéssel kevesebbet játszott Barcelonához hasonlóan. Az andalúzok már 15 pont hátrányban vannak a tabellát vezető Real Madridhoz képest, és hat fordulóval a vége előtt nem hogy a bajnoki címről, de lassan a bronzéremről is csak álmodozhatnak.

Ha holnap a forduló záró mérkőzésén a Barcelona legyőzi a Cadizt, és vasárnap a Rayo elleni elmaradt meccsét is behúzza, akkor 66 pontja lesz. Matematikailag még utolérhetné a Real Madridot, de a fővárosiak aligha teszik meg azt az szívességet, hogy a hátralévő hat meccsükből hármat elveszítsenek. A sevillai diadal minden bizonnyal eldöntötte a bajnoki aranyérem sorsát.

Fotó forrása: Facebook