La Liga: ezúttal Gironában oktatott a Barcelona

Tejszínhub

Továbbra is szédületesen futballozik Hansi Flick Barcelonája, négyet rúgott és csak egyet kapott Gironában. Az Atlético is hozta a kötelezőt, otthon győzte le 3:0 arányban a Valenciát.

Továbbra is elképesztő formában futballozik a Barcelona, sorozatban ötödik bajnoki meccsét is simán, nagy fölénnyel hozta. A katalán rangadón, Gironában a tavalyi bajnokság második és harmadik helyezettje csapott össze. Már az első félórában nagy fölényben játszottak a gránátvörös-kékek, de az első gólra a 30. percig kellett várni, amikor egy durva védelmi hiba után Lamine Yamal labdát szerzett a tizenhatosnál, és simán betalált. Hét perc múlva ismét a még mindig csak 17 éves csodagyerek növelte kettőre a vendégek előnyét, akkor egy kipattanó labdát továbbított nagyon szépen a jobb alsó sarokba.

Fordulás után a hazaiak valószínűleg lélekben még az öltözőben voltak, amikor a Yamalhoz hasonlóan szintén szédületesen futballozó Dani Olmo a 47. percben betalált. Igen éles szögből, az alapvonaltól alig a négy méternyire vágta be  labdát a kapus feje mellett. A Gironának szinte momentumai is alig voltak, miközben a 64. percben a remekül játszó Pedri is betalált. A hazaiak csak a 80. percben tudtak szépíteni két örökifjú játékosuknak köszönhetően. Akkor a 32 éves Portu beadásából a 37 éves Stuani szerzett szép találatot.

A Barcelona tehát az ötödik fordulóban is folytatta a nagy menetelést. Külön érdekesség, hogy az elmúlt években százmilliókért vásárolt játékosok szinte mind nagyon rossz befektetésnek bizonyultak, ehhez képest az alig 55 millió euróért megszerzett Dani Olmo hétről hétre világklasszis teljesítményt nyújt, miként a bámulatos Yamal és a sérüléséből felépült Pedri is. A századik barcelonai meccsét játszó Lewandowskinak voltak helyzetei, de ezúttal nem tudott betalálni.

A Barça 15 ponttal vezeti a tabellát, öt meccsen 17 gólt szerzett és csak 4-et kapott. A 2-3. helyen a Real Madrid és az Atlético Madrid áll 11-11 ponttal, 9:2-es gólkülönbséggel.