Így repültünk idén

Hírek

A legtöbb magyar Olaszországba, Spanyolországba, majd Németországba vett repülőjegyet 2024. január 1. és december 1. között.

 

A top30-as listára Európán kívüli úti célok is felkerültek, úgymint az Amerika Egyesült Államok (16.), Egyiptom (18.), Egyesült Arab Emírségek (23.), Marokkó (26.) és Thaiföld (27.). A városok listáját Milánó vezeti, amit Róma, majd London követnek.

 

TOP 10 ország

  1. Olaszország
  2. Spanyolország
  3. Németország
  4. Görögország
  5. Egyesült Királyság
  6. Törökország
  7. Franciaország
  8. Hollandia
  9. Portugália
  10. Svájc

TOP 10 város

  1. Milánó
  2. Róma
  3. London
  4. Barcelona
  5. Isztambul
  6. Bázel
  7. Valletta (Málta)
  8. Brüsszel
  9. Párizs
  10. Eindhoven

 

A Kiwi.com megnézte azt is, hogy mely országok és városok lettek sokkal népszerűbbek a magyarok körében tavalyhoz képest. Országok közül kiemelkedik Kína és Albánia, ahová több mint két és félszer annyian vettek repülőjegyet idén január 1. és december 1. között, mint tavaly ugyanebben az időszakban. Kiugró érdeklődést tanúsítottunk továbbá Japán és Törökország iránt is. Városok közül említést érdemel többek közt Tirana, Stuttgart, Glasgow, Sharm El Sheikh és Frankfurt. Tiranába több mint két és félszer annyian, Stuttgartba pedig kétszerannyian vettek repülőjegyet a vizsgált időszakban, mint tavaly. „Ahogy a cseh futballrajongók körében, úgy a magyaroknál is azt látjuk, hogy sokan repültek azért, hogy élőben szurkolhassanak. Stuttgart népszerűségi ugrása sem véletlen, hiszen a magyar válogatott itt lépett pályára a németek, majd a skótok ellen” – emelte ki az idei adatok kapcsán Daniela Chovancová, a Kiwi.com sajtókapcsolati menedzsere.

A legtöbb magyar az október 21-i héten, majd pedig a július 15-i héten szállt repülőre. Az október 21-i adat arra utal, hogy sokan előbb megkezdték az őszi szünetet. Ezt az időszakot akár hosszabb utazásra is szánták, hiszen a Kiwi.com-on keresztül 2024. október 10-ig az őszi szünet idejére leadott foglalások alapján minden ötödik utazó 7-10 napot töltött választott célállomásán. A Kiwi.com foglalási adatai alapján 131 különböző országba és 702 különböző városba repültek eddig az évben honfitársaink.

 

Spontánabban vettünk repülőjegyet

Idén átlagosan 5 napot töltöttünk választott úti célunkon. Minden negyedik magyar 4-6 napra utazott el, 15 százalék pedig 7-10 napra. Míg tavaly átlagosan az utazás előtt 40 nappal, addig idén átlagosan 38 nappal korábban vettünk repülőjegyet. A magyarok 30 százaléka az utazás előtti két hétben foglalta le a járatát, sőt, minden tizedikünk olyannyira spontán volt, hogy 3 napon belül vett repülőjegyet. A Kiwi.comon keresztül a jegyvásárlás legnépszerűbb napja és időpontja a magyarok körében – és egyébként a csehek, szlovákok, románok és lengyelek között is – a kedd este 7 volt.

 

Így alakultak az átlagos repülőjegyárak idén

Azok, akik idén december 1-ig vettek repülőjegyet, átlagosan 67 605 Ft-ot fizettek egy járatért. Tavalyhoz képest a repülőjegyárak átlagosan 14 százalékkal növekedtek.

Összességében az év első 11 hónapjában a repülőjegyek átlagára január 3-án volt a legalacsonyabb (115,1 euró). Ezt követte szeptember 3. (119,49 euró), majd szeptember 6. (120,8 euró).

Ami a hét legjobb napját és időpontját illeti, a márka adatai azt mutatják, hogy a csütörtök reggel 8 óra előtti foglalások olcsóbbak voltak a többi naphoz és időponthoz képest. A legolcsóbb járatot az a magyar fogta ki, aki Bangkokból Chiang Maiba repült 7,41 euróért, majd aki Budapestről Brüsszelbe utazott mindössze 12 euróért.

 

SOCIAL MEDIA