Debütál az új magyar romantikus film, a Bolond Istók főcímdala

Hírek

Az Arany János saját népdalgyűjtéséből származó művet a film főszereplője, Liber Ágoston és Martos Domonkos közösen dolgozták át és adják elő.

 

A hazai mozikban október 3-án bemutatott új kosztümös, romantikus magyar film a Bolond Istók 1836-ban játszódik. Abban az évbe, amikor az alig 19 éves Arany János vándorszínésznek állt. A Liber Ágoston, Gellért Dorottya, Jordán Adél, Hajdu Steve, Pál András és Puskás Balázs közreműködésével forgatott, szerelemmel, kalandokkal, költészettel kísért alkotás fellebbenti a fátylat arról az eseménydús fél esztendőről, amit a később híressé vált költő élete titkolt, szégyellt periódusaként tartott számon.

„Végtelenül nagyra tartom Arany Jánost, így lett volna okom a páninkra, amikor megkaptam a szerepet. Ugyanakkor a filmben nem a híres költőt kellett eljátszanom, hanem azt a fiatalembert, akiből később Arany János lett. Egy olyan embert, akiben tombol a szenvedély a színházcsinálás és az élet megismerése iránt. Ennek ismeretében negyedéves színész hallgatóként könnyű volt közös pontokat találnom magamban Istókkal” – mondta a címszereplőt megformáló Liber Ágoston. Hozzátette, hogy örömmel ajánlja a figyelmébe mindazoknak a Bolond Istókot, akiknek a filmek világából jelen pillanatban hiányoznak az emberközpontú történetek.

A Bolond Istók című filmet a Filmsquad gyártotta és forgalmazza. Producere Major István, akinek a nevéhez olyan nagyszabású hazai és nemzetközi filmek kötődnek, mint az Aurora Borealis, a Szia, Életem!, a Liza, a rókatündér, vagy a bemutatás előtt álló Slingshot és a Nuremberg. A rendezői feladatokat Rohonyi Gábor (Brazilok, Szia, Életem!) vállalata el, aki mellett társrendezőként közreműködött Hegedűs Georgina, a Bolond Istók forgatókönyvírója. A film képi világért Gosztola-Schenker Ábris (Mellékhatás, A Király, A tanár) operatőr felelt, míg a látvány Valcz Gábor, a jelmezek Kemenesi Tünde munkáját dicsérik. A Bolond Istók vágója Czakó Judit, a zeneszerzője pedig Csengery Dániel (Liza, a rókatündér, A nemzet aranyai, Ida regénye) volt.

 

SOCIAL MEDIA