A Manchester United kupagyőzelemmel mentette meg a szezonját

Tejszínhub

A Manchester United 2:1 arányban győzte le a Manchester City csapatát a 2024-es FA Kupa döntőjében, egy izgalmas és fordulatos mérkőzésen, amelyet május 25-én rendeztek a Wembley Stadionban.

Az első félidőben körülbelül az történt, amire számítottunk, a Manchester United megszállta a saját kapuja előterét, a City pedig támadott, támadgatott, de nem nagyon jutott helyzetig. A 30.  percben jött egy hatalmas meglepetés. Garnacho egy előrevágott labdával tört kapura. Ortega kapus jó tempóban jött ki, de nem tudott hárítani, mivel a horváth védő, Guardiol rendkívül szerencsétlenül átfejelte a saját kapusa fölött a labdát, Garnacho pedig köszönte az ajándékot és a hálóba gurított. A City továbbra sem találta önmagát, játékosai igazi ötlet nélkül adottgattak a pálya középső hatmadában. De az igazi hidegzuhany a 39. percben jött, amikor Mainoo kétgólosra növelte a United előnyét egy igen szép kontratámadás után.

A második félidőben kétségbeesetten rohamozott a City, akkor már néhányszor eljutottak helyzetig, többször próbálkoztak átlövéssel is, de vagy nem találták el a kaput, vagy Onanan kapus védett bravúrosan. A 87. percben Doku szépített ugyan, de – a hosszabbítással együtt – hátralévő 10 percben már nem tudtak egyenlíteni.

Összességében a Manchester United jobb teljesítményt nyújtott, Ten Hag legényei megérdemelten hódították el az FA kupát.

Manchester City – Manchester United  1–2 (0–2)

London, Wembley Stadion, 84 814 néző. Vezette: Madley

Manchester City: Ortega – Walker, Stones, Aké (Akanji, a szünetben), Gvardiol – Rodri, Kovacic (Doku, a szünetben) – B. Silva, De Bruyne (J. Álvarez, 57.), Foden – Haaland. Menedzser: Pep Guardiola

Manchester United: A. Onana – Wan-Bissaka, Varane, L. Martínez (Evans, 73.), Dalot – Mainoo, Amrabat – Garnacho (Lindelöf, 90+3.), Rashford (Höjlund, 73.) – McTominay (Mount, 90+3.), B. Fernandes. Menedzser: Erik ten Hag

Gólszerzők: Doku (87.), ill. Garnacho (30.), Mainoo (39.)