Vasárnap újabb két mérkőzéssel folytatódott az Európa-bajnokság. A délutáni meccsen a masszív cseh válogatott csapott össze a titkos esélyesnek számító hollandokkal, este pedig afféle előrehozott döntőt játszottak a belgák a címvédő portugálok ellen.
A hat órakor kezdődő mérkőzésen eleinte a hollandok voltak aktívabbak, magukhoz ragadták a kezdeményezést, így az első helyzet is az övék volt, míg a csehek egy veszélyes távoli lövéssel válaszoltak. A félig „narancsba öltözött” Puskás Aréna közönsége által támogatott holland együttes többnyire fölényben futballozott, sőt, számos veszélyes támadást is vezetett, azonban a játékosoknak egyszer sem sikerült eltalálniuk a kaput. A csehek elsősorban gyors ellenakciókra építettek, ezekkel sikerült többször a rivális csoportkörben is bizonytalankodó védelme mögé kerülniük, azonban gólt ők sem szereztek a rekkenő hőségben rendezett első félidőben. Az első félidő nagy taktikai harcot hozott, de keveset mutatott meg a játék szépségéből.
A folytatásban ugyancsak a holland válogatott irányított, sőt, a meccs addigi legnagyobb helyzetét puskázta el Malen: egyedül vezethette a labdát a cseh kapusra, aki azonban nagyszerű ütemben kimozdulva menteni tudott. A mérkőzés nagy fordulatát az 53. percben láttuk, ugyanis De Ligt szabályosan nem tudta megállítani a tizenhatos sarkán Schicket, a gólhelyzetben kilépő cseh csatár elől csak kézzel tudta elütni a labdát, amit az orosz bíró – némi VAR-segítséggel – azonnali piros lappal jutalmazott. A csehek az emberelőnyüket kihasználva beszorították az ellenfelüket, a nyomás pedig bő tíz perc után góllá érett. A létszám- és gólhátrányban lévő hollandok kitámadtak az egyenlítés érdekében, de az utolsó kulcspasszok továbbra is pontatlanok voltak, így komoly lehetőséget nem tudtak kidolgozni, ellenben a csehek egy gyors kontra végén Schick révén eldöntötték a továbbjutás kérdését. A hátralévő időben a cseh csapat hatékonyan védekezett, így a hollandoknak még a szépítés sem jött össze a lefújásig.
A kilenc órakor kezdődő mérkőzésen két szupercsapat találkozott, az egyiken oldalon az ötszörös aranylabdás Ronaldo, a másik oldalon az Aranylabda-várományos Kevin De Bruyne vezérlete alatt. Portugália a címvédő, a belgák pedig vezetik a világranglistát. A találkozó ennek megfelelően alakult, bár az első félidőben mindkét csapat kissé visszafogottan futballozott a képességeihez képest, láthatóan jobban tartottak egy esetleges bekapott góltól, mint amennyire ambicionálták a gószerzést. Ronaldónak volt egy jó, bár középre tartó szabadrúgása, amit Courtois könnyen megfogott. Aztán a 42. percben némileg váratlanul vezetést szerzett Belgium, a fiatalabbik Hazard, a Dortmundban futballozó Thorgan a bal szélről kicsit befelé tolta a labdát, majd körülbelül 22 méterről elementáris erővel a kapuba bombázott.
A fordulás után megélénkült a játék, ami részben helyzetekben, részben durvaságokban nyilvánult meg. A portugál védők által sűrűn faragott Kevin de Bruyne alig néhány perc után el is hagyta a pályát. Egyre inkább fölénybe került a címvédő, Ronaldóék a kapujához szorították a keményen és jól védekező belga csapatot. Ha mégis helyzetbe kerültek, Courtois mindent kivédett, ha meg már neki sem sikerült, akkor segített a kapufa. Az utolsó negyedórában nyomasztó fölényben játszottak a portugálok, ám éppen ezért a belgáknak több kontrára is lehetőségük volt, de Lukaku és Mertens rendre elügyetlenkedte a helyzeteket. Az elkeseredetten rohamozó portugálok a hosszabbításban semn tudtak betalálni, maradt a sovány, de összességében megérdemelt belga győzelem. A lefújás után Ronaldo csalódottan földhöz vágta a karszalagját, ötödik, és valószínűleg utolsó Európa-bajnokságán már a nyolcaddöntőben búcsúzott a csapata – ennél valószínűleg többet remélt.
Csehország-Hollandia 2:0
Belgium-Portugália 1:0
Hétfőn ismét két mérkőzést láthatunk:
18:00 Horvátország-Spanyolország
21:00 Franciaország-Svájc