Film+ rekord a múlt héten

Hírek

A Film+ rekorddal zárta az előző hetet. Főműsoridőben, a fő kereskedelmi célcsoportban a múlt héten is az RTL Klub bizonyult a legnézettebb hazai csatornának – adta hírül a tévétársaság.

A Film+ csatornán szombat este vetített Thor: Ragnarök című film 8,8%-os közönségarányával az idei év eddigi legnézettebb filmje lett a 18-49 évesek körében mind a csatornán, mind a hazai kábelpiacon. A legnézettebb műsor ezúttal is a Keresztanyu volt: a sorozat szerdai epizódja 18,3 %-os közönségaránnyal futott, és ezzel az eredményével az idei év 18-49-es TOP10-ébe is bekerült (a 8. helyre). Remekül teljesített a Híradó – heti átlagban 16,2 SHR% a 18-49 éves korcsoportban – valamint az azt követő Fókusz is (16,1 SHR%).

Szintén szombat este A Tanár című saját gyártású sorozat 3. évadának szezonzáró epizódja a fő célcsoportban 13,8 %-ot ért el, míg a harmadik teljes évadot – amelynek mind a 10 része nyerte saját sávját – átlagosan 12,8% követte hétről hétre a 18-49 évesek közül, a teljes népességben pedig ez közel 600 ezer nézőt jelentett (4+ átlag nézőszám: 597 ezer fő). A legmagasabb nézettséget egyébként a fiatalok, a magasabb iskolai végzettségűek és a nők körében érte el a széria, a 18-39 éves nők körében átlagosan 16,2%-ot hozott a sorozat 3. évada. A hét utolsó napján az Apatigris című, szintén saját gyártású széria harmadik epizódja 10,3%-os közönségaránnyal győzött a saját idősávjában.

Forrás: Nielsen Közönségmérés, 18-49 live+aslive+vendég, (live+kumulált+vendég 2021.01.09-2021.03,13.) 10. hét