122 új, plug-in hibrid és 100%-ban elektromos autóval zöldíti tovább flottáját a Vodafone Magyarország. A szolgáltató 2021 őszén a vállalat környezetvédelmi stratégiájának részeként kezdte meg gépjárműflottjának cseréjét.
A program első lépéseként 106 darab plug-in hibrid járművel gyarapodott a vállalat autóparkja, amit 2022-ben 85 belsőégésű motoros autó cseréje követett. Ezzel tavaly év végére a 400 járműből álló flotta közel 50%-a tette lehetővé a környezettudatos közlekedést a Vodafone Magyarország dolgozói és partnerei számára. A zöld rendszámos járműveknek köszönhetően a program kezdete óta a Vodafone több mint 30%-kal csökkentette üzemanyag-felhasználását a lecserélt autókhoz képest, amivel hozzávetőlegesen évi 50.000 kg szén-dioxid kibocsátásától kímélte meg a bolygót. Idén további plug-in hibrid gépjárművek, valamint elektromos meghajtású autók érkeznek, így a vállalat teljes gépjárműparkjának közel 80%-a válik környezetbaráttá – írják.
„Környezettudatos nagyvállalatként a fenntartható működésünk mellett lehetőséget teremtünk arra, hogy dolgozóink is szerepet vállaljanak környezetünk megóvásában. Az új gépjárműflottáról is kíváncsiak voltunk a véleményükre. A felmérés rámutatott: munkatársaink 95%-a nyilatkozott pozitívan az új modellekről. A környezetbarát gépjárműveknek köszönhetően egyfajta szemléletváltás is bekövetkezett a kollégák körében, aminek következtében körültekintőbben, megfontoltabban és lassabban közlekednek, mint korábban. Jobban figyelnek a kocsik állapotára és töltöttségi szintből eredő teljesítményére, ennek hatására 10-15%-kal csökkent a gyorshajtások és a saját hibából eredő károk száma” – mondta el Berkes Áron, a Vodafone Magyarország HR vezérigazgató-helyettese.
A Vodafone Magyarország szintén a környezetvédelmi stratégiájának részeként 2020 októbere óta kizárólag megújuló energiaforrásokból fedezi működését – beleértve a mobil- és vezetékes hálózatok, az adatközpontok és kiskereskedelmi egységek, valamint az irodák energiaigényét. A szolgáltató új székházában kialakított IoT és műszaki megoldások nagy arányban újrahasznosított anyagokból készültek, a fenntartható működést többek között energiatakarékos épületgépészeti és elektromos funkciók, megújuló energiahasználat (pl. napelem) és a korszerű okosépületekben használt technológiák, például az ablakok nyitásával a klímát lekapcsoló rendszerek támogatják. A vállalat célja, hogy a környezetvédelmi intézkedések segítségével karbonlábnyomát 2030-ra nettó zéróra csökkentse – teszik hozzá.
Fotó: Remy Lovesy/unsplash.com