Újabb sorozattal segíti a tudatos internetezést a Telenor a tanévkezdéskor

Hírek

Álhírek, online zaklatás, hamis profil mögé bújt csaló – csak néhány azok közül a veszélyek közül, amik az internetezőkre leselkednek az online térben. Ezek felismerése és kivédése céljából a Telenor TudatosNet videósorozata most újabb részekkel bővült. A bármely korosztály számára érdekes edukációs tartalmak abban is segítik a szülőket, tanárokat, hogy párbeszédre ösztönözzék a gyermekeket a digitális eszközhasználattal kapcsolatban. A szolgáltató a tanuláshoz szükséges digitális eszközök terén is készül a tanévkezdésre.

 

Az elmúlt másfél év a járványhelyzet miatt rengeteg kihívást hozott az oktatásban, és továbbra is kétséges, hogy örökre elfelejthetjük-e a távoktatást, és visszatérhet-e a jelenléti képzés, valamint a digitális eszközök egészséges egyensúlya az iskolákba. Amellett, hogy a távoktatás a gyerekek digitális készségeire kétségkívül pozitív hatást gyakorolt, jelentősen megnövekedett az online térben töltött idő – azaz olyan tevékenységeket (például szabadidős beszélgetések, közös játékok) is a neten végeztek a gyerekek, amit addig személyesen tettek. Ez viszont biztonsági szempontból komoly aggodalmakat okozhat a szülőknek.

Egy, a hazai körülményekhez hasonló helyzetet átélt Nagy-Britanniában végzett, frissen publikált kutatás[1] szerint a szigetországban élő szülőknek a járványhelyzet alatt több gondot okozott ellenőrizniük gyermekük képernyő előtt töltött idejét, és a korábbinál szinte minden tekintetben jobban aggódtak a gyerekek online tevékenysége miatt. A szülők több mint fele leginkább attól tartott, hogy gyermeke olyan tartalmat lát, ami arra készteti, hogy kárt tegyen magában (54%), de ugyanennyien nyugtalankodtak amiatt is, hogy gyermekük online zaklatás áldozata lehet. Emellett hasonló arányban fejezték ki aggodalmukat aziránt is, hogy gyermekük túl sok időt tölt a neten (53%), valamint hogy személyes adatokat ad meg illetékteleneknek (50%).

 

Kellő tudatossággal kiküszöbölhetők a veszélyek

A Telenor digitális oktatási programja, a HiperSuli révén elkötelezett a gyermekek online védelme iránt, és fontos célkitűzése a digitális tudatosság terjesztése a szülők körében is. Ezért tavaly TudatosNet néven videósorozatot indított, amely információt és gyakorlati tanácsokat ad olyan témák, mint például az online zaklatás, a feltört közösségimédia-profil, vagy az álhírek kapcsán felmerülő kérdésekre. A www.telenor.hu/hipersuli-ajanlat oldalon elérhető sorozat most újabb 13 epizóddal bővült.

 

 

„A tapasztalatok azt mutatják, hogy ahogy a digitális eszközök és alkalmazások népszerűsége nő, egyre több online veszélynek vannak kitéve a gyanútlan gyerekek. Ez a videósorozat abban segít, hogy a fiatalok ismerjék a digitális jelenlét kockázatait és felismerjék, ha egy-egy csábító szituáció kárt okozhat nekik. A gyűjteményt ugyanúgy javasoljuk a szülőknek, tanároknak is arra a célra, hogy közösen beszéljék át a gyerekekkel, milyen óvintézkedéseket érdemes betartani a gondtalan netezés érdekében, vagy hogy miért szolgálja az ő érdeküket az egyes programok szülői felügyelet funkciója” – mondta Koren Balázs, a Telenor HiperSuli program szakmai vezetője.

 

Ideális tanulótárs a digitális jelenléthez és extra mobilnet

A Telenor a tanévkezdéskor a tanuláshoz szükséges otthoni digitális eszközök terén is igyekszik segítséget nyújtani. HiperSuli ajánlatában kifejezetten a digitális oktatáshoz ideális tableteket és hordozható netes Hipernet Home+ előfizetést kínál. A tarifacsomagban lévő adatkeret mellé 31 naponta 1 GB extra belföldi Hipernet aktiválható összesen 12 alkalommal. Az extra adatkeret az aktiválást követő 30 napig érvényes belföldön, és szabadon felhasználható például a TudatosNet videók megtekintéséhez.

TudatosNet videók és részletek a Hipersuli ajánlatról: www.telenor.hu/hipersuli-ajanlat

 

[1] Az Ofcom femérése 2020. szeptember és 2021. február közt készült Nagy-Britanniában. A kutatás az 5-15 év közti korosztályban a médiahasználatot, a hozzáállást és a médiamegértését, a 3-4 éves korosztályban pedig a médiához való hozzáférést és annak használatát vizsgálta.

 

Fotó: Deleece Cook, Unsplash

 

SOCIAL MEDIA