Három új vezérigazgató-helyettest nevezett ki a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU).
Oktatási vezérigazgató-helyettesként felel a METU képzéseinek minőségéért Dr. Bachmann Bálint. A frissen kinevezett vezető a németországi Würzburgban szerezte meg építészmérnöki diplomáját, majd a Pécsi Tudományegyetem építész mesterszakát végezte el. A Pécsi Tudományegyetem (PTE) jogelődjénél 1997-ben kezdte meg akadémiai pályáját, 2009-től a PTE Műszaki és Informatikai Karának dékánjává, 2013-tól egyetemi tanárrá nevezték ki, 2014-től pedig az egyetem Breuer Marcell Doktori Iskolájának vezetője. Az angolul és németül is beszélő szakember az évek során több rangos elismerésben is részesült, 2017-ben a Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetéssel jutalmazták alkotó építészeti munkásságáért és a felsőoktatásban folytatott sikeres tevékenységéért.
A METU gazdasági vezérigazgató-helyettesének kinevezett Horváth Róbert a Budapesti Közgazdasági Egyetem pénzügy mesterszakán, valamint a holland CAH Dronten Egyetemen szerzett diplomát. Az ugyancsak két idegen nyelven beszélő, illetve mérlegképes könyvelői és ACCA képesítéssel is rendelkező szakember 2004 és 2014 között előbb szenior könyvvizsgálóként, majd tranzakciós tanácsadóként dolgozott a Deloitte-nál, ahol 2010-től menedzseri feladatokat is ellátva szerzett vezetői ismereteket. Az ezt követő 3 évben pedig az NNG autóipari szoftverfejlesztő vállalat M&A folyamatokért, illetve pénzügyi és üzletfejlesztésért felelős vezetőjeként járult hozzá a szervezet sikeres működéséhez. Egyetemi évei alatt Horváth Róbert tagja volt a Közgáz EVK Szakkollégiumának, emellett több nemzetközi üzleti versenyen is részt vett.
Új pozícióban bizonyít Dr. Tóth Ágnes, aki korábban marketing és kommunikációs vezérigazgató-helyettesként, illetve stratégiai tanácsadóként erősítette a METU csapatát. A már 9 éve az intézménynél dolgozó szakember a továbbiakban ügyfélkapcsolati vezérigazgató-helyettesként segíti a METU hazai és nemzetközi terjeszkedését. Ágnes összesen több mint 15 évnyi tapasztalattal rendelkezik felsőoktatási területen. Nevéhez fűződik több távoktatási program kidolgozása, illetve a METU első IT képzésének elindítása is. Doktori képzését a Nyugat-Magyarországi Egyetemen és a londoni Goodenough College-on végezte el, disszertációját a felsőoktatáshoz kapcsolódó témában, közgazdaságtan területen írta. Diplomáit a Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE) közgazdaságtanból, a Debreceni Egyetemen (DE) matematika mesterszakon szerezte.
„Az egyetem vezetőségében három kulcspozíciót olyan nemzetközi rálátással és átfogó tapasztalatokkal rendelkező szakember tölt be, akik hatékonyan tudják támogatni az egyetem jövőbeli bővülési terveit. A METU fejlődésének új szintjére érkezett, ahol a kibővült szakmai vezetőség új lendületet ad a növekedésnek” – mondta Johan Stromsater, a METU vezérigazgatója.