Tiziano Bűnbánó Magdolnájának egy eddig publikálatlan változata kerül árverésre

Hírek

A velencei festészet legragyogóbb korszakát reprezentáló Tiziano a XVI. században többféle változatot készített Bűnbánó Magdolnáról egy műkedvelőkből és az ő életében fontos személyekből álló közönségnek.

Az itáliai reneszánsz neves olasz kutatója, Andrea Donati egyik idei publikációjában azt írta: „Minden változaton ugyanúgy tetten érhető a festmény iróniával és malíciával telt, elégikus hangvételben megfogalmazott, ambivalens jelentése, amely a bűnbánat és az érzékiség, a hit és a hiúság között mozog. Tiziano a szentet védnökévé és szószólójává tette. Ajándékként küldte hercegeknek és uralkodóknak, hogy támogatásért és szívességekért folyamodjon. Így vált a Bűnbánó Magdolna a legkeresettebb festménnyé a gyűjtők körében és Tiziano festészetének szimbólumává.”

Tiziano Vecellio Bűnbánó Magdolnájának egy eddig publikálatlan változata magángyűjteményből került a Nagyházi Galéria decemberi árverésére, a festmény minden idők legértékesebb darabja a magyarországi aukciós piacon.

A kiállítás ritkaságai közé tartozik egy XVI. század végéből származó flamand falikárpit, valamint egy díszláda. Utóbbi Bachruh Antal császári és királyi udvari szállító mesterműve, amely vélhetően a XIX. század végén, a XX. század elején készült. A négy lábon álló, aranyozott ezüst dobozt a mester drágakövekkel díszítette. A fedél belső oldalán Erzsébet királyné és Ferenc József császár képmása látható.

A több mint 1400 tárgyat bemutató kiállításon festményekben, bútorokban, szőnyegekben, porcelánokban, étkészletekben gyönyörködhetnek a műkedvelők, a december 10-14. között zajló árveréseken pedig ajánlatokat is tehetnek a licitálók.

SOCIAL MEDIA