Szoboszlai villogott, a Liverpool gálázott

Tejszínhub

A Liverpool Prágában 5:1-re győzött a jobb sorsra érdemes Sparta Praha ellen, majd a visszavágón, az Anfield Roadon az előző eredményt is felülmúlta, 6:1 arányban ütötte ki a cseheket.

A sérüléséből végre teljesen felépült Szoboszlai Dominik végigjátszotta a meccset, egy gólt szerzett, és egy gólpasszt is kiosztott. A Liverpool brutálisan kezdett, 10 perc után már 3:0-ra vezetett, és összesítésben 11:2-vel ment tovább.

Anfield Road. Vezette Artur Dias (Paolo Soares, Pedro Ribeiro), Portugália

Liverpool: Kelleher – Bradley, J. Gomez (Cimikasz, a szünetben), Quansah, Robertson – Szoboszlai, Endo (McConnell, a szünetben), Clark (Musialowski, 74.) – Szalah, Núnez (Elliott, a szünetben), Gakpo. Menedzser: Jürgen Klopp

Sparta Praha: Vindahl – Vitík, Zeleny, Krejcí – Preciado, Laci (Sadilek, 58.), Solbakken (Vydra, 74.), Kairinen, Rynes (Panak, a szünetben) – Birmancsevics (Tuci, 66.), Kuchta (Haraslin, 58.). Vezetőedző: Brian Priske

Gólszerzők: D. Núnez (7.), Clark (8.), Szalah (10.), Gakpo (14., 55.), Szoboszlai (48.) ill. Birmancsevics (42.)