Olaf Scholz: „Európa jövője a mi kezünkben van”

Hírek Kiemelt

Olaf Scholz német kancellár az “Ez Európa” vitasorozatban vázolta az egységes Európára vonatkozó elképzelését, amely képes megújulni és változni, hogy a holnap világában is biztosítsa a helyét.

 

Scholz kancellár hangsúlyozta, hogy Európának globális, a saját határain túlmutató felelőssége van, mivel “Európa jól-léte nem választható el a világ jól-lététől”. a XXI. század “multipoláris lesz, sőt már az is”. A kancellár három tanulságot állapított meg az Unió számára: “Először is, Európa jövője a mi kezünkben van. Másodszor, minél egységesebb Európa, annál könnyebb lesz a megfelelő jövőt biztosítanunk. Harmadszor pedig: nem a kevesebb, hanem a több nyitottság és együttműködés az időszerű.”

Ahhoz, hogy Európa helye a jövőben biztosítva legyen, az Uniónak meg kell változnia, mondta a kancellár. “Geopolitikus EU-ra, kibővített EU-ra és megreformált EU-ra van szükségünk, egy olyan Unióra, amely nyitott a jövőre.“

Oroszország Ukrajna elleni háborúja kapcsán megjegyezte, hogy az EU-nak Ukrajna helyreállítására kell most összpontosítania. A demokratikus, virágzó és európai Ukrajna a legvilágosabb elutasítása Putyin imperialista, revizionista és törvénytelen törekvéseinek.

A multipoláris világban a déli globális partnerek nagyon fontosak, hangsúlyozta a kancellár. Európának ki kell állnia az élelmiszerek biztosítása és a szegénység csökkentése mellett, és be kell tartsa ígéreteit a nemzetközi klíma – és környezetvédelem vonatkozásában.

A kancellár véleménye szerint “az őszinte bővítési politika megtartja ígéreteit – legelsősorban a nyugat-balkáni országokkal szemben”. Bejelentette, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy a külügyek és az adózás több területére is kiterjesszék a minősített többségi döntéshozatalt a Tanácsban.

A migráció és a menekültek befogadása terén “egységesek vagyunk a migráció kezelésének javítása szándékában – az értékeink elárulása nélkül” – mondta Olaf Scholz. Európa több területén szükséges a harmadik országbeli munkaerő jelenléte, folytatta, és amennyiben Európa a szabályozott migrációt összekapcsolja azzal a követeléssel, hogy az eredeti és tranzit-országok visszafogadják azokat, akiknek nincs joguk Európában maradni, “minden oldal nyerni fog”.

 

Fotó: Antoine Schibler/unsplash.com

 

SOCIAL MEDIA