A vállalatcsoport egyik legfontosabb gyára a győri üzem – mondta az átadón az Intersnack Magyarország ügyvezetője, Lukács Dénes.
Az újonnan üzembe helyezett csomagolási rendszer 1,5 milliárd forintba került. A gépek beszerzése része az elmúlt tíz év következetes fejlesztésének.
Nobilis Márton államtitkár beszédében kiemelte, a kormány óriási lehetőségeket lát az élelmiszeriparban, amit stratégiai ágazatként kezel a kabinet. „A 2014-2020-as támogatási időszakban az élelmiszeripar számára több mint 468 milliárd forint forrás megítélésére került sor. Már ez egy kimagasló összeg volt, ami segítséget tudott nyújtani az ágazat szereplőinek, azonban a mostani, 2021-2027-es támogatási időszak még ennél is nagyobb forrással tervez, 750 milliárd forint került elkülönítésre az élelmiszeripari fejlesztésekre” – mondta az államtitkár.
Hozzátette, a következő években az élelmiszeripar különböző ágazataiban stratégiai együttműködéseket indít a kormány. „Célunk, hogy az élelmiszeripar teljes vertikumában képesek legyünk lefedni a szükségleteinket, sőt azon túl exportra is képesek legyünk, csak így tudjuk megteremteni a magabíró államot, annak érdekében, hogy a magyar élelmiszeripar képes legyen a teljes önellátás biztosítására. Az Intersnack Magyarország Kft. egy fontos és stabil szereplője a magyar élelmiszeriparnak, amely versenyképességből, innovációból az élen jár.”
A rendezvényen részt vett Simon Róbert Balázs győri országgyűlési képviselő, aki fontosnak tartotta, hogy az élelmiszeripar is fejlődik az autógyártásról ismert térségben.
Az új csomagológép üzembe helyezésének köszönhetően tovább nő a Chio termékeket gyártó Intersnack jelentősége Győr-Sopron-Moson megye, illetve a Kisalföld agrárgazdaságában, ahol immár 31 éve működik a vállalat. A győri gyártású termékek a cég árbevételének több mint 74 százalékát teszik ki. A társaság a működése óta összesen 350 ezer tonna sós snacket gyártott, és a világ 27 országába, köztük Uruguayba, Kínába és az Egyesült Államokba is szállított győri termékeket. Az Intersnack Magyarország jelenleg 338 főt foglalkoztat és 432 magyar beszállítóval illetve partnerrel áll szerződésben. Termékeihez évente 8500 tonna búzát vásárol a régió hatvan magyar gazdájától – írják.