Nemzetek Ligája: Spanyolországé az aranyérem!

Hírek

Vasárnap lezárult a Nemzetek Ligájában érdekelt csapatok hosszú menetelése. Délután 3-kor Hollandia és Olaszország csapott össze a bronzéremért, este 9-től pedig következett a slágermérkőzés, a Horvátország-Spanyolország összecsapás.

Azt már előre lehetett tudni, hogy két csalódott csapat lép pályára Enschedében, a Twente-stadionban, de a kettő közül a hazaiak voltak a csalódottabbak, hiszen hazai pályán bizonyítani szerettek volna. De ez a vágyuk nem látszott a mutatott játékban, mert az olaszok minden csapatrésze felülmúlta a hollandokét. Az olaszok már az első félidő végén 2:0 arányban vezettek. Szünet után feltámadt az Oranje, szépítettek, de igen hamar újabb gólt kaptak. A második góljuk már a rendes játékidő utolsó percében esett, így minimális esélyük maradt az egyenlítésre, amit egyébként sem érdemeltek volna meg. Olaszország lett a bronzérmes.

Bronzmeccs: Hollandia–Olaszország 2–3 (0–2)
Enschede, Twente-stadion, 28 000 néző. Vezette: Nyberg (svéd)

Hollandia: Bijlow – Dumfries, Geertruida (Wijnaldum, a szünetben), Van Dijk, Aké – Wieffer (Veerman, 76.), F. de Jong, Simons (Koopmeiners, 63.) – Malen (Bergwijn, a szünetben), Gakpo, Lang (Weghorst, a szünetben). Szövetségi kapitány: Ronald Koeman

Olaszország: G. Donnarumma – Tolói, Buongiorno, Acerbi – Gnonto (Zaniolo, 64.), Frattesi, Cristante,  Verratti (Barella, 85.), Dimarco (Spinazzola, 74.) – Raspadori (Chiesa, 63.), Retegui (Lo. Pellegrini, 85.). Szövetségi kapitány: Roberto Mancini

Gólszerző: Bergwijn (68.), Wijnaldum (90.), ill. Dimarco (6.), Frattesi (20.), Chiesa (73.)

A délutáni összecsapással ellentétben az esti döntőben már két rendkívül motivált gárda feszült egymásnak. Az első félidőben óriási iramot diktált mindkét gárda, de a játék a két tizenhatos között hullámzott, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A második félidőben nagyjából ugyanazt látta aközönség, bár a spanyolok enyhe fölényben játszottak, a horvátok is vezettek néhány villámgyors kontrát. Egyre inkább látszott, hogy nem bír egymással a két remekül felkészített, roppant fegyelmezetten játszó gárda. A rendes játékidő után a kétszer tizenöt perc hosszabbítás sem hozott eredményt, sőt, a tizenegyesrúgások első köre sem, a horvátok a kapusba rúgtak egyet, a spanyolok utolsó rúgója pedig a kapufát találta el. Végül a ráadás ráadásában Petkovic kihagyta, Carvajal bevágta – a spanyoloké az aranyérem!

Ezzel Spanyolország a világbajnoki és az Európa-bajnoki dobogó után a Nemzetek Ligájában is a legfelső fokra állhat, a Modric vezette fantasztikus horvát csapat pedig egyelőre ezüstgenerációként kerül be a krónikákba.

Nemzetek Ligája, döntő: Horvátország–Spanyolország 0–0

Tizenegyesekkel győzött Sanyolroszág 4–5

Rotterdam, De Kuip stadion, 47 000 néző. Vezette: Zwayer (német)
Horvátország: Livakovic – Juranovic (Stanisic, 112.), Erlic, Sutalo, Perisic – Kovacic, Brozovic, Modric – Pasalic (Petkovic, 61.), Kramaric (Majer, 90+1.), Ivanusec (Vlasic, 78.). Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic

Spanyolország: Simón – Jesús Navas (Carvajal, 97.), Laporte, Le Normand (Nacho, 78.), Alba – Fabián (Merino, 78.), Rodri – Asensio, Gavi (Olmo, 87.), Pino (Fati, 66.) – Morata (Joselu, 66.). Szövetségi kapitány: Luis de la Fuente