A hazai McDonald’s több mint negyed évszázada végzi szelektíven a hulladékgyűjtést hazai egységeiben. Az éttermek munkatársai több csoportba válogatják szét a tálcákon maradt csomagolást és ételmaradékot, valamint a konyhán keletkező hulladékot, amit az étteremlánc, partnereinek ad át újrahasznosításra. A Meki most a Környezetvédelmi Világnap alkalmából készített videón mutatja be, miként is történik ez a gyakorlatban.
A szelektálási rendszer folyamatos fejlesztésének köszönhetően a hálózat jelenleg az étteremláncban keletkezett valamennyi hulladék közel 80%-át adja át hasznosításra.
A dolgozók az éttermekben különválogatják a vegyes műanyag hulladékot, a papír és a papír alapú hulladékot, a fémet, valamint az ételmaradékkal szennyezett hulladékot és az ételselejtet is. A vendégek által a tálcákon hagyott, erre alkalmas csomagolási hulladék nagyobb részben anyagában, kisebb részben pedig energiaforrásként hasznosul újra.
A tálcákról lekerülő hulladék mellett a konyhákon keletkező évi közel hatszáz tonna használt sütőolajból biodízelt állítanak elő. Emellett a zsírfogók tisztítása során keletkező iszaphulladékot, valamint az élelmiszerhulladékot és ételselejtet biogázüzemben használják fel elektromos áram és hőenergia termelésére – írják.