La Liga: hivatalosan még nem bajnok a Real Madrid

Hírek

Bár a blancók hatalmas előnnyel vezetik a spanyol első oszályú labdarúgó-bajnokság tabelláját, öt fordulóval a vége előtt még nem lehet hivatalosan bajnokot hirdetni.

A királyi gárda szerdán este Pamplonában 3:1 arányban legyőzte a lelkes, de más játékerőt képviselő Osasunát. A másik madridi nagycsapat, az Atlético viszont botlott egyet, csak döntetlent ért el hazai pályán a bentmaradásért harcoló, de egyelőre kieső helyen álló Granada ellen.

Két üldöző, a Sevilla és a Barcelona csütörtökön  játszotta a 33. fordulóban aktuális mérkőzését, mindketten idegenbe látogattak. A Sevilla gólgazdag meccsen 3:2-re győzött a Levante ellen, a Barcelona pedig San Sebastianban szerepelt a jó erőkből álló Real Sociedad vendégeként. A katalánok az első fölényben jól játszottak és vezetést szereztek. A második félidőben a hazaiaknak több helyzetük volt, de egyet sem  tudtak gólra váltani, maradt a sovány, 1:0 arányú vendégsiker.

E pillanatban tehát a Real Madrid vezeti a tabellát 78 ponttal, második a Barcelona, harmadik a Sevilla egyaránt 63 ponttal, a 61 pontos Atlético pedig a negyedik helyre szorult – igaz, az még mindig BL-indulást ér.

A Barcelona vasárnap este pótolja a Rayo Vallecano ellen a 21. fordulóban elmaradt meccsét. Ha azt behúzzák, akkor 66 ponttal állhatnak a dobogó második fokán. A hátralévő 5 fordulóban matematikailag még utolérhetnék a fővárosiakat, ha azok szíveskednének ötből négy meccset elveszíteni… Bármennyire valószínűtlen is ez, a hivatalos bajnokavatásra még várni kell. De vajon meddig?

A következő, 34. fordulóban a Real Madrid az Espanyolt, a Barcelona Mallorcát fogadja. Ha – papírforma szerint – mindkét csapat győzne otthon, akkor továbbra is maradna köztük a 12 pontos különbség, de az egymás elleni mérlegük most a Barcelonának kedvez, mivel a márciusi madridi „klasszikust” 4:0-ra nyerték a Bernabéuban.

Még az is megtörténhetne, hogy utána a 35. fordulóban az Atlético esetleg otthon megnyerné a madridi derbit, a Barcelona pedig győzne  a Betis vendégeként. Ebben az esetben a Real Madrid csak május 12-én, hazai pályán, a Levante ellen szerezhetné még története 35. bajnoki címét.

Rengeteg a „ha” a történetben. A blancóktól aligha lehetne elvenni az aranyérmet, de azért van még esély némi izgalomra a következő hetekben.