Király Kupa: a Real Madrid legyőzte az Osasunát

Tejszínhub

Ezen a hétvégén nem volt bajnoki forduló a spanyol ligában, ugyanis két csapat a Király a Kupa döntőjére készült. A Real Madrid és az Osasuna találkozójára megtelt a Sevilla stadionja.

A mérkőzésre a baszkok szurkolóinak kellett többet utazniuk, mintegy 920 kilométert, kétszer annyit, mint a fővárosiaknak. De boldogan tették, hiszen a navarrai kiscsapat története során mindössze másodszor jutott be a kupa döntőjébe. Ellentétben a fővárosi gigásszal, amelyik a 40. fináléját vívta, igen kiegyensúlyott mérleggel: 19 győztes és 20 elveszett döntő, szombat este nyílt módjuk behúzni a huszadik győzelmet.

Az esélyek egyértelműen a Real Madrid mellett szóltak, és nem csupán a történelem miatt. A fővárosi csapat keretének értékét a Transfermakt 860 millió euróra teszi, míg az Osasunáét 128 millóra. Persze az eurómilliók nem rúgnak gólt, de a milliókért megvásárolt sztárok igen.

A Real Madridra nagyon ráfért a kupagyőzelem, hiszen a bajnokságban utcahosszal előzi őket az örök rivális Barcelona, a bajnokok Ligájában az idén pokoli erős Manchester City a következő ellenfél. Valamit viszont nyerni kell, Madridban nem lehet szezon trófea nélkül.

A blancók ennek megfelelően kezdték a mérkőzést, már a 2. percben vezetést szereztek. Vinícius ment el a bal oldalon, középre gurítot, Rodrygo pedig könnyedén lőtt a léc alá. 1:0. De a folytatásban nem volt annyira könnyű Viniciusék dolga, mint hittük volna. Az Osasuna mezőnyben állta a sarat, néhányszor veszélyeztette is Courtois kapuját. Az első félidőben nem változott az állás.

A második félidőben aztán jött a hidegzuhany a fővárosi csapatnak,. Az 58. percben a Real-nevelés Lucas Torro a tizehatoson kívülről, elemi erővel vágta a labdát a kapuba. 1:1

A Real Madridnak nagyobb sebességre kellett kapcsolnia. Az erőfeszítés a 70. percben érett góllá. Vinícius bal oldali beadása után valóságos tűzijáték alakult ki a baszkok kapuja előtt, Kroos lövését még blokkolták, de labda az ötösnél Rodrygo elé került, aki ismét belőtte. 2–1!

Az Osasuna keményen küzdött, de nem tudott újra egyenlíteni. A Real Madrid huszadik alkalommal is elnyerte a kupát. Idén tehát már nem maradnak trófea nélkül, ez remek előjel a jövő keddi mérkőzés előtt, amikor a Manchester City látogat Madridba.