Titok nyomában járunk. Egy asszony életével ismerkedünk 11 képben, 11 remekbe szabott jelenetben. 11 esély arra, hogy megértsük, mi történt vele és miért?
Puskás Tamás, az előadás rendezője elmondta: „2020. március 8-án Nőnapon volt a Centrál Színházban a Mary Page Marlowe ősbemutatója, de a következő előadást már ellopta a COVID. Azóta megérett bennem az elhatározás, hogy az író eredeti szándéka szerint öt szinésznő megformálásában adjuk elő a darabot. Így lesz Mary Page Marlowe története a női sors példázata. A szerző egy krimi dramaturgiáját használva azt kutatja, miért csúszott félre ennek a tehetséges lánynak az élete. Bármily sajnálatos, csak egyetlen választ adhatunk: a férfi szerep túlsúlya, ha úgy tetszik az ebből adódó önzésük miatt…”
„Mary Page Marlowe élete izgalmas esszenciája a női sors determináltságának. Élete nem átlagos, de választásai jellemzőek. Ahogy ő mondja: Csak egyféleképpen lehetünk kislány, feleség, meg anya. Meg szerető” – emeli ki Földes Eszter.
„Nagyon örülök, hogy társulati tagként a Mary Page Marlowe lesz az első bemutatóm a Centrál Színházban. Csodaszépen és izgalmasan megírt darab, ami végre tényleg rólunk, nőkről szól!” – mondja Martinovics Dorina.
„Mary Page Marlow történetét meséljük el, a darab mégis minden nőről, a nőkről szól. Korom szerint az idősebb Mary jeleneteit játszom, amikor küzdelmes élete vége felé eléri a legtöbbet, amit ember elérhet az életben, az önazonosságot, a megnyugvást!” – teszi hozzá Básti Juli.
A darabot Puskás Samu fordította, a jelmeztervező Kárpáti Enikő, a díszlettervező Bagossy Levente, az előadást Puskás Tamás rendezte.