Január 6-tól újra műtárgyak, régiségek, féltve őrzött családi ereklyék érkeznek Tillához és a Kincsvadászok szakértőihez a TV2 stúdiójába. A műtárgy-kereskedő show stábja változatlan, Kelen Anna és Megyesi Balázs műtárgyszakértők mellett, a jól megszokott 5 fős kereskedő csapat: Dr. Katona Szandra, Fertőszögi Péter, Fejes Tamás, Nagyházi Lőrinc és Molnár Viktor izgatottan várja, mikkel lepik meg őket a műsorba érkezők.
Az előző széria sikere után 2025-ben is értékesnek vagy épp értéktelennek gondolt régiségek keresik új gazdájukat Till Attila műsorvezetésével és a műkereskedő szakma legjobbjaival. Az olykor igen különös tárgyakról rövid elemzés után kiderül, mennyit is érnek, majd a felbecslés után a kereskedők elé kerülnek. Akiknek, ha elnyeri tetszését, elindul a licit, majd, ha megvan az ár az eladó még mindig dönthet úgy, hogy mégsem válik meg a portékájától.
Meglepetésekből és meghökkentő szituációkból most sem lesz hiány. Egy pár érdekesség előzetesként: a szakértők, és a kereskedők hamis festményt lepleztek le, licitharc indul egy többmilliót érő Velorex-ért, de érkezik egy Till Attila festmény is, ám, hogy miről is van szó pontosan, az csak majd az adásból derül ki… Emellett Charlie Chaplin eredeti sétapálcája és Puskás Ferenc foci cipője – legalábbis a tulajdonosok szerint, aztán majd a képernyők előtt meglátjuk, van-e benne igazság – is érkezik. Egy másik eladó egy Nagyházi festményt hoz, azt állítva, hogy utánajárt, és Lőrinc nagypapája festette.
Tilla minden szereplő nevében leszögezte, imádják a Kincsvadászokat.
“Nagyon rövid idő alatt, nagyon népszerű lett a műsor, és erre az egész stáb elképesztő büszke. Olyan embereket is leültettek az adások az előző évadban, akik nem feltétlenül néznek már TV-t. A Kincsvadászok egy nagyon érdekes, és különleges rangot harcolt ki magának. Szeretem ezt a csapatot, izgalmas és egyben szórakoztató velük a műsor, és mivel képzőművészeti iskolákba jártam, a téma hozzám rendkívül közel áll. Szeretjük azt is, ha meglepnek minket furcsa tárgyakkal, ilyenek most is lesznek. Arról nem is beszélve, hogy 1-1 dolognak milyen elképesztő története van, és lesznek nagyon-nagyon vicces sztorik is. Nehéz így összefoglalni, hogy mi várható, de az biztos, megígérhetjük, megéri majd újra a képernyők elé ülni” – mondta el Tilla.
A Kincsvadászok két szakértője továbbra is:
Kelen Anna, aki művészettörténészként szakérti és kutatja a festményeket és kerámiákat családi galériájuk, az 1997-ben alapított Virág Judit Galéria számára, amely a hazai műtárgykereskedelem meghatározó szereplője. Anna a galéria vezető művészettörténésze és árveréseinek irányítója. Számos lappangó magyar festmény és műkincs felderítésében vett részt az elmúlt évek során, ezen művészettörténeti “nyomozások” segítségével több tucat, addig ismeretlen alkotással gyarapodott a magyar festészet története.
Megyesi Balázs, műtárgyszakértő, aki főleg hagyatékok és műtárgyak becslésével foglalkozik. Emellett oktat is, és küldetése még mindig az, hogy bebizonyítsa: műtárgyakkal dolgozni igenis menő.
A kereskedők most is:
Dr. Katona Szandra, a Cogito Art Műtárgygaléria tulajdonosa, igazságügyi műtárgyszakértő, tradicionális, családi vállalkozásként működő, Veszprémhez közeli galériájukat vezeti. Nem csak kereskedik az igényes, polgári enteriőr elengedhetetlen darabjaival, de azok restaurálását is maguk végzik a perzsaszőnyegektől az antik bútorokig. Továbbra is eltökélt a múlt értékeinek megmentésében, célja, hogy megmutassa, milyen női kereskedőként létezni egy férfiak uralta szakmában. Emocionális vásárló, ha megszólítja egy tárgy, nem tud neki ellenállni.
Fertőszögi Péter, művészettörténész, Magyarország legnagyobb múltú aukciósházának, a BÁV-nak a művészeti igazgatója. A műtárgykereskedelem és az aukciók menedzselése mellett a cég Becsüs Akadémiáját is ő vezeti. Itthon és külföldön közel 150 tárlat kurátora, számos művészettörténeti tárgyú könyv, katalógus szerkesztője és több tanulmány szerzője.
Fejes Tamás, a Tankcsapda dobosa közel harminc éve foglalkozik hangszerkereskedelemmel, üzlethálózata, a Hangszerarzenál saját területén évek óta piacvezető. Magángyűjteménye mellett gyakran vendéglátóhelyeire: a debreceni Paripa csárdába, a most megnyílt Kapcsolj ki elnevezésű vendégházába, és a hamarosan nyíló új vendéglátó helyére, a Csinibabába is vásárol régiségeket.
Nagyházi Lőrinc, a nagy múltú műkereskedő család harmadik generációs kereskedője. A Nagyházi Galéria és Aukciósház az egyetlen, ami a teljes skálával rendelkezik hazánkban: kínálatuk az ókortól a néprajzi alkotásokon át egészen a kortárs művészetekig terjed.
Molnár Viktor, műtárgybecsüs és az Amikor Galéria tulajdonosa. A műtárgypiac szinte minden területén otthonosan mozog antiktól a designig. Különleges hangulatú galériájában kortól függetlenül tart mű- és lakberendezési tárgyakat. Régiségkereskedőként szerzett több évtizedes tapasztalatát a lakberendezés területén is hasznosítja.
Kincsvadászok január 6-án és 7-én 20:30-tól, január 8-tól pedig a Tények Plusz után minden hétköznap este a TV2-n.