Fradi: minimális vereség Pireuszban, továbbjutási esélyekkel

Tejszínhub

A Bajnokok Ligája után az Európa Ligában és az Európa Konferencia Ligában is elindult az egyenes kieséses szakasz. Az FTC a veretlenül megvívott csoportkör után Görögországba, az Olimpiakosz  Pireusz együtteséhez látogatott.

A mérkőzés előtt a görögök fogadkoztak, hogy számukra csak a győzelem elfogadható, de a játék képe ezt az önbizalmat nem igazolta vissza. A Ferencváros kis híján első perces góllal szerzett örömet a magyar szurkolóknak, de Varga Barnabás gyönyörű fejesgólját a VAR elvette – mint a visszajátszásban láthattuk, egy körülbelül öt centiméteres les miatt.

Az első hatvan percben nagyjából egyenlő erejű csapatok küzdöttek, és inkább a vendég Ferencváros dominált. A hazaiak csak szórványos és veszélytelen támadásokat vezettek. Az utolsó 30 percre sajnálatosan megváltozott a mérkőzés képe, a rutinos Mendilibar edző – aki tavaly a Sevilla csapatát Európa Liga győzelemre vezette – jól cserélt, a két friss ember beállításának köszönhetően a hazai csapat határozottan felpörgött. Az Olimpiakosz a mérkőzés hajrájában már több támadás vezetett, a Ferencváros pedig mintha elfáradt volna. Így bármennyire is inkább a magyar vendégcsapatnak állt a mérkőzés, a görögök a 83. percben szerzett, kissé szerencsésnek mondható góljukkal végül sovány, 1:0 arányú győzelmet értek el.

Folytatás egy hét múlva a Groupama Arénában. A mai mérkőzésen látottak alapján az FTC-nek minden esélye megvan, hogy ezt a minimális hátrányt ledolgozza és továbbjusson a következő körbe.

Olympiakosz (görög)–Ferencvárosi TC 1:0