Ezek a netezők legkedveltebb vény nélküli allergia gyógyszerei

Hírek

Az Ynsight Research az elmúlt két év weben folyó beszélgetéseit vizsgálva azt találta, hogy a netezők előszeretettel osztják meg tapasztalataikat a különböző allergia gyógyszerekről és persze a saját tüneteikről is.

 

A kutatás eredményei szerint a legismertebbnek a Cetirizin és az Allergodil bizonyult, de a netezők szintén sokszor említették a Loratadint, a Zyrtecet és a Lordestint is.

A különböző készítmények megítélését számos tényező befolyásolta. A netezők nagy része már különféle gyógyszereket kipróbált már, sőt sokan rendszeresen váltogatják is őket. A „jó allergia gyógyszerrel” kapcsolatban a legtöbbször emlegetett tulajdonság a hatásosság volt, vagyis az, hogy az, hogy a használat mellett az allergiás tünetek teljesen megszűnnek. Szintén sokszor merült fel, hogy a megoldás hosszútávon is működjön, ne álmosítson, valamint az ára is kedvező legyen.

 

A klasszikus álmosító a Zyrtec, a Loratadin az olcsó Claritine

A diskurzusban legtöbbször felmerülő Zyrtecről az az általános kép, hogy kifejezetten hatásos a tünetek ellen, viszont sokan panaszkodtak arra, hogy nagyon elálmosította őket. Ezzel szemben a Lordestinnel kapcsolatban a többség úgy nyilatkozott, hogy nem volt elég erős. Sokan használják viszont orrsprayvel (főleg Allergodillel) kombinálva, amivel együtt többnyire elégedettek.

Az Allergodilt a Lordestinen kívül a Loratadinnal is szívesen kombinálják a felhasználók. Érdekesség, hogy az egyébként allergiás tünetek kezelésére használható orrsprayt a Covid kapcsán is sokat emlegették, mivel többen is a vírus elleni védekezés egyik módjaként próbálták alkalmazni. A Loratadin szintén gyakran jelenik meg a Claritine kedvezőbb árú verziójaként, ugyanakkor sokan kifogásolják, hogy a készítmény nem igazán korszerű. A legmodernebb készítménynek a Certizint tartják a netezők, ezzel a gyógyszerrel szemben az egyetlen felmerülő probléma a hozzászokás veszélye volt.

 

Alternatív megoldások, melyek gyógyszerek mellett is segítségünkre lehetnek

Ha allergiáról van szó, a gyógyszerek játsszák a központi szerepet, azonban több olyan alternatív módszerről is szó esett a felhasználók között, melyek segíthetnek enyhíteni az allergiás tüneteket. Ilyen például a sóterápia, amely segíti a légutak kitisztulását. Nem jelent ugyan teljes megoldást, de a felsőlégúti betegségben szenvedők mellett az allergiások számára is megkönnyebbülést hozhat egy sóbarlangi látogatás. Szintén a só pozitív hatásaihoz kötődnek a különböző tengervizes orrspray-k és sóoldatos orrmosók is.

Többen említették a maszkviselést is, mint segítséget, ha allergiaszezonban utcára kell menniük. Bár eredetileg a Covid hozta magával a kültéri maszkviselést, több allergiától szenvedő netező számolt be róla, hogy allergiaszezonban bizony mindenhova maszkban jár, megúszva ezzel az állandó tüsszögést és orrfolyást. A maszk mellett sokat segíthet még továbbá a gyakori arc- és hajmosás is, illetve egy otthonra beszerzett légtisztító berendezés.

Alternatív megoldásként felmerült még az immunterápia is, de ennek eredményességéről a felhasználók véleménye erőteljesen megoszlott.

 

Szezonálisan beszélünk a legtöbbet az allergiáról

Az allergiákkal kapcsolatban az elmúlt két év során több mint 18 ezer online tartalom keletkezett, amelyekre több mint 62 ezer felhasználó reakció érkezett. A megjelenések trendjén jól láthatóan szezonálisan ugranak meg az allergiával kapcsolatos tartalmak – általában a tavasz közeledtével és a nyár végi időszakokban. 2022 januárjában egy éles kiugrás látható a trendben, melyet az önkormányzatok által berendelt EpiPen injekciókról szóló hírek generáltak, miután egy kisdiák allergiás reakcióban meghalt.

A megjelenések eloszlását tekintve tehát főként a hírportálok és blogok felületein olvashatók allergiát érintő cikkek, bejegyzések és információk, míg a netezők leginkább a fórumok, a Facebook és a Twitter felületein nyilvánultak meg. A fórumokban külön topikokban beszélték ki tapasztalataikat és adtak tanácsot egymásnak, a Facebookon a megjelenő hírekhez fűzték hozzá gondolataikat, a Twitteren pedig aktuális, allergiát érintő gondolataikról mikroblogoltak.

 

Fotó: Brittany Colette/unsplash.com

 

SOCIAL MEDIA