Építészettörténeti kiállítást rendezett a közép-európai ingatlanpiac egyik vezető ingatlanfejlesztő és -befektető vállalatcsoportja, a WING, a vállalati, magán- és művészeti szcéna szereplőinek teret adó Art is Business és az építészeti tervezéssel és tartalmak létrehozásával foglalkozó Paradigma Ariadné közreműködésével.
A kiállítás apropóját az adta, hogy a közelmúltban adta át a WING a Liget Centert, az RTL új belvárosi székházát, amely egy műemléki oltalom alatt álló épületegyüttes, az egykori MÉMOSZ (Magyarországi Építőipari Munkások Országos Szövetsége) székház, mai nevén a Liget Center Auditorium és Classic újjászületése modern, fenntartható irodakomplexumként. A műemléki épületek mellé egy teljesen új boutique-irodaház is felépült Liget Center Vitrum néven, amely otthont ad a tárlatnak.
A „Modernizmus darabokban” című kultúrtörténeti kiállítás a MÉMOSZ székház történetét helyezi fókuszba és különleges aspektusból, izgalmas keretrendszerbe foglalja a komplexum múltját, jelenét és jövőjét. A tárlat részletesen bemutatja a házat, a művészeti értékeit, az építészeti vívmányait és az általa felölelt különböző életszakaszokat és korszakokat, ezzel is szemléltetve, hogy a modern építészet nem esik távol a történeti építészettől. A bemutató két részből áll: az egyik egyfajta ráhangolódás a korra, amelyben az épületegyüttes létrejött, a másik pedig a MÉMOSZ-székház épületének elemeit installatív módon megidéző kiállítás. A tárlatot a korszakokat meghatározó műalkotások darabjai egészítik ki, amelyek segítik az építészettörténeti kontextus mélyebb értelmezését.
„A WING ingatlanfejlesztő vállalatként nagy felelősséggel van az épített környezet iránt. Az általunk létrehozott épületek maradandó nyomot hagynak a város szövetén, miközben kiemelten ügyelünk a funkcionális és esztétikai szempontok összehangolására. Projektjeink urbanisztikai kontextusban, az építészeti örökség alapjaira támaszkodva valósulnak meg. Nemcsak új épületeket hozunk létre, hanem a meglévő, építészeti értéket képviselő épületeknek is új funkciót és életet adunk. Az elmúlt 25 évben számos ilyen sikeres projektünk született, például a borjúvásárcsarnokból átalakított Máriássy Ház, az Egri Dohánygyár épületéből újjászülető Agria Park, vagy a Honvéd Center és a Millenáris Classic. A volt MÉMOSZ-székház auditóriumával Magyarország egyik legjellegzetesebb modernista épülete, ami most, a mai igényekhez igazodva, évtizedekre új funkciót kapott. A Vitrum pedig ultramodern irodaházként tökéletesen illeszkedik a felújított épületekhez, gazdagítva a meglévő környezetet” – nyilatkozta Noah Steinberg, a WING elnök-vezérigazgatója.
„A WING-hez hasonló vállalatok számára, akik az üzleti szférában elfoglalt szerepük okán példával járnak elöl, kimondottan fontos, hogy stratégiai szinten gondolkozzanak az általuk formált épített és társadalmi környezetről. Pontosan ezért előremutató a Liget Centerben létrehozott kiállítás, amellyel hagyományokat tisztel és egyúttal értéket is teremt a cégcsoport” – mondta Balogh Máté András, az Art is Business elnöke.
„A Paradigma Ariadné egyik alapvetése, hogy a hazai építészeknek egyszerre kell képesnek lenniük magas minőségben megtervezni ügyfeleik épületeit és párhuzamosan jelen lenni az építészeti kultúra területén előadások, publikációk és ahogy ez a megvalósult együttműködés is mutatja kiállítások formájában. A Paradigma Ariadnéban mi hisszük azt, hogy ennek a kettő tevékenységnek az együttes jelenléte egy irodában minőségibb épített környezetet hoz létre” – nyilatkozta Smiló Dávid, a Paradigma Ariadné ügyvezetője.