Dr. Charaf Hassan a Vodafone Magyarország Alapítvány kuratóriumának új elnöke

Karrier Kiemelt

A Vodafone Magyarország Alapítvány kuratóriumi elnöke a következő 5 évben Dr. Charaf Hassan lesz, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának nemzetközileg is elismert dékánja. Az új elnök szakmai tapasztalatával is segíti majd a Vodafone Alapítvány digitális kompetenciafejlesztést és társadalmi esélyegyenlőség megteremtését célzó programjait.

 

A Vodafone Magyarország Zrt. Dr. Charaf Hassan egyetemi dékánt kérte fel a Vodafone Alapítvány megüresedett elnöki tisztségének betöltésére, hogy – azonosulva az Alapítvány céljaival – segítse a szervezet szakmai munkáját és adománygyűjtési, forrásteremtési törekvéseit. Dr. Charaf Hassan vállalta a feladatot, így a következő 5 évben az Alapítvány legfontosabb programjait, a digitális kompetenciafejlesztést és a társadalmi esélyegyenlőség digitalizáció segítségével való megteremtését fogja támogatni.

Örömmel mondtam igent a megtisztelő felkérésre. Rendkívül inspiráló feladat, hogy a Vodafone Magyarország Alapítvány kuratóriumi elnökeként az eddigi munkámat is meghatározó területekkel, az innovációval és a digitális megoldásokkal a társadalmi hasznosság és az esélyegyenlőség perspektívájából foglalkozhatok majd. Hiszem, hogy a technológia és a digitalizáció társadalmilag fontos és hasznos ügyek szolgálatába állíthatók. Az elmúlt évek bebizonyították, hogy rengeteg olyan innováció és kreatív kezdeményezés van hazánkban, amelyek égető társadalmi problémákra keresik a megoldást – a mi feladatunk, hogy ezeket megtaláljuk és a saját eszközeinkkel támogassuk” – mondta el a kinevezés kapcsán Dr. Charaf Hassan, a BME VIK dékánja, a Vodafone Alapítvány kuratóriumának új elnöke.

Dr. Charaf Hassan a mobilalkalmazások fejlesztésének nemzetközi szinten is elismert alakja, 2019. augusztus 1. óta tölti be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékáni pozícióját. 1992-ben szerzett villamosmérnöki oklevelet a Műegyetemen. Tudományos, fejlesztői és oktatási tevékenysége a szoftverfejlesztéshez kötődik: szoftverprojektek sorozatának vezetője, amelyek a vezető hazai informatikai vállalatoktól a KKV-ken keresztül a külföldi partnerekig, duál PhD program létrehozásáig terjednek. Munkájával számos informatikai fejlesztés széleskörű hasznosítását segítette elő, a kezdetek óta támogatja és alakítja az ipar és a felsőoktatás együttműködését, továbbá a fejlesztésorientált és hallgatóközpontú informatikai oktatás elkötelezett képviselője. Oktatási munkáját 2016-ban a Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozatával ismerték el. 2018 óta tagja a Mesterséges Intelligencia Koalíció elnökségének.

„Megtiszteltetés, hogy a következő öt évben a technológiai szektor egyik legnagyobb szaktekintélyével, Dr. Charaf Hassannal dolgozhatunk együtt. Biztos vagyok benne, hogy személyében olyan elnöke lett a Kuratóriumnak, akivel valódi társadalmi hatással bíró kezdeményezéseket tudunk majd felkarolni és e téren további sikereket elérni” – nyilatkozta Dr. Orbán Anita, a Vodafone Magyarország Vállalati Kapcsolatokért Felelős Vezérigazgató-helyettese, a Vodafone Magyarország Alapítvány kurátora.

 

A Vodafone Magyarország Alapítványról

A Vodafone Magyarország Alapítvány 2003-ban kezdte meg működését a vállalat globális felelősségvállalási politikájának részeként, azóta pedig közel 2 milliárd forint támogatást osztott ki civil partnerei között.

Az adományozáson túl ugyanakkor egyre fontosabb szerepet töltenek be a szakmai jellegű társadalmi programok az Alapítvány működésében. Többek között az Alapítvány Vodafone Digitális Díj néven 2018 óta minden évben versenyt hirdet, ahol hazánk kiemelkedő innovátorait keresik és támogatják. Az Alapítvány kiemelt kezdeményezései közé tartozik továbbá a mentőhívást segítő ÉletMentő applikáció, a kapcsolati erőszak áldozatait és környezetüket támogató innováció, a Bright Sky alkalmazás vagy az Alapítvány e-learning felülete, az E-skola, ahol szülők és pedagógusok egyaránt lehetőséget kapnak digitális tudásuk fejlesztésére.

 

SOCIAL MEDIA