Danubia IPMall: szellemitulajdon-piactér köti össze a szabadalom-tulajdonosokat a befektetőkkel és hasznosítókkal

Hírek Kiemelt

Képzeljük el, hogy feltalálók vagyunk, akik évekig fejlesztenek egy megoldást. Pénzt és energiát ölnek bele, megszerzik a szabadalmat, de nem marad pénz arra, hogy egy termékben használják fel az új megoldást. Hiába az innováció, ha nem sikerül eladhatóvá tenni.

 

 

Az összes szabadalom 95%-át soha nem hasznosítják új termékekben, szolgáltatásokban, illetve a gazdasági növekedés elősegítése céljából. Nem meglepő, hogy a szabadalmi oltalmak döntő többsége idő előtt megszűnik, mivel a fenntartási díjak megfizetése nem gazdaságos. Gyakran előfordul, hogy egy start-up sikeresen szerez befektetőket, be tud jelenteni néhány szabadalmat, de miután kifogynak a pénzből, a szabadalmat kell inkább licenszbe adniuk saját termék fejlesztése helyett.

Másik oldalról, számos tudományos munka foglalkozik a kutatási-fejlesztési erőforrások pazarlásának problémájával a párhuzamos fejlesztések miatt, amelynek egy része megspórolható lenne a már elérhető tudományos és fejlesztési eredmények jobb hasznosításával.

 

Kapcsolat az innovátor és a befektető közt

Erre a piaci problémára ad megoldást a Danubia IPMall fejlesztése, melynek küldetése a szabadalmak, szabadalmazott technológiák és a piaci igény találkozásának előmozdítása. A piactér célja, hogy kulcsfontosságú kapcsolatokat hozzon létre a nem hasznosított, de vélhetően hasznosítható szabadalmak és egyéb szellemitulajdon-jogok tulajdonosai és a releváns piaci szereplők között.

A befektetői oldalról is hatékony a megoldás: bárki meghirdetheti, hogy milyen témában keres technológiát – pl. jelenleg épp egy gyógyszergyártó keres bármilyen licenszbe vehető megoldást. Tehát ha van egy tudós, aki fejleszt egy gyógyszert, de nincs pénze a további kutatásra, az megtalálhatja itt a befektetőjét.

„A szolgáltatás jelenleg ingyenes és jó ideig az is marad – mind a szabadalom birtokosai, mind a technológiákat kereső cégek vagy befektetők részére – mondta el dr. Molnár István, a Danubia IP ügyvezetője. – A Danubia az igénylő és a felajánló közti kapcsolat létrejöttét követően az ügylet letárgyalásában és megkötésében támogatja a feleket a legjobb piaci gyakorlatok biztosításával. Bízunk továbbá benne, hogy elégedett ügyfeleink további K+F illetve szellemitulajdon-kezelési, -hasznosítási kérdésekben is ezt követően megtisztelnek bizalmukkal. Mivel szabadalmi iroda, ügyvédi iroda és szellemitulajdon-hasznosítással foglalkozó cég is része a cégcsoportnak, ezért az összes szükséges szaktudás házon belül rendelkezésre áll.”

Már 50 szabadalom érhető el jelenleg a piactéren, akár magánszemélyek, akár olyan multicégek részéről, mint például a MOL. Többek közt a biotechnológia, egészségügy, gyógyszeripar, orvosi eszközök, energetika, építőipar és nehézipar, információ- és kommunikáció-technológia, mezőgazdaság és élelmiszeripar és az olajipar területén is megtalálhatóak értékesítésre váró szabadalmak az IPMall piacterén.

 

 

A Danubia Magyarország legnagyobb és legrégebbi szellemitulajdon-védelmi cégcsoportja – 70 éves szakértelemmel rendelkezik a szellemi tulajdon oltalmának területén.

A Danubia Kft. teljes körű iparjogvédelmi szolgáltatást és képviseletet lát el többek közt a szabadalmak, védjegyek, használati és formatervezési minták, valamint a jogérvényesítés területén.

A Danubia IP tanácsadást és speciális szakértelmet igénylő feladatokat lát el a szellemitulajdon-elemek üzleti hasznosításában.

A Danubia LEGAL ügyvédei jogi segítséget nyújtanak védjegyjogi, szabadalmi jogi, szerzői jogi, elektronikus kommunikációs jogi és egyéb peres ügyek tekintetében.

SOCIAL MEDIA