Bajnokok Ligája: óriási tét a Bayern-Lazio meccsen

Tejszínhub

Ma este elkezdődnek a nyolcaddöntő visszavágói a Bajnokok Ligájában.

A Lazio csapata óriási lehetőség előtt áll, hiszen otthon 1:0 arányban legyőzte a Bayern Münchent, így egy müncheni döntetlennel 24 év után kerülhetne ismét a BL legjobb nyolc csapata közé, ami legutóbb 2000-ben sikerült a kékeknek. Akkor nagyon együtt volt a római gárda, az 1999-2000-es szezonban nyerték második, mindeddig utolsó olasz bajnoki címüket. A továbbjutásra jó védekezéssel még esélyük is lehet, hiszen a Bayern München jelenleg a német bajnokságban sem szerepel igazán meggyőzően, az utolsó öt meccsükből csak kettőt tudott megnyerni a bőrnadrágosok. Még azt se lehet mondani, hogy az olaszoknak csak szerencséjük volt a római összecsapáson, hiszen az első félidő tapogatózó játéka után a második félidőben igen tetszetős támadásokat vezettek. Ma este Münchenben egy jól sikerült Lazio-kontra nagyon feladná a leckét a bajoroknak.

A másik mérkőzésen a Real Sociedad fogadja a PSG gárdáját. Itt valamivel tisztább a kép, a PSG nagy fölényben játszott a párizsi mérkőzésen, és sima kettő-nullás győzelmet aratott a baszk vendégcsapat ellen, akik a spanyol ligában se vitézkednek mostanában, utolsó öt meccsükből négyet elvesztítettek. Vagy jön egy váratlan feltámadás?