A Xylem globális víztechnológiai vállalat 2023 végéig több mint 3,4 millió gyermeket szeretne elérni az UNICEF, a világ vezető gyermekvédelmi szervezetének támogatásával. Az együttműködés célja, hogy javítsa a vízzel, higiéniával és szennyvízzel kapcsolatos tudatosságot India legsebezhetőbb közösségeiben, különös tekintettel az iskolákban és óvodákban.
Jelenleg Indiában a gyermekek 25%-a nehezen jut a mindennapokban megfelelő mennyiségű és minőségű vízhez, az iskolák felében például nincs megfelelő kézmosási lehetőség. A vidéki közösségekben és az óvodáskorú gyermekek körében a vízhiány még súlyosabb, ott minden harmadik gyermek nem jut alapvető vízszolgáltatáshoz, és a gyermekek több mint egynegyede (26%) nem rendelkezik illemhelyiséggel. Ezeken a körülményeken igyekszik javítani az UNICEF WASH-programja, amelyet az indiai kormánnyal partnerségben alakítottak ki, 15 államra és 192 körzetre összpontosítva. A program technikai támogatást nyújt a kormánynak és partnereket mozgósít a WASH-létesítmények építése és a higiéniai gyakorlatok megerősítése érdekében, hiszen ezek összefüggnek a gyermekek növekedésével, fejlődésével, az iskolalátogatásával, de még tanulmányi eredményeivel is. A Xylem támogatása most lehetővé teszi az UNICEF számára, hogy több gyermeket érjen el az iskolai és óvodai WASH programja révén, hogy így is megelőzhessék a betegségeket és támogathassák a hosszú távú higiéniai változásokat.
„A biztonságos vízhez és a higiéniához való hozzáférés alapvető fontosságú az indiaiak millióinak egészségének és jólétének javításához – mondta Austin Alexander, a Xylem fenntarthatósági és társadalmi hatásért felelős alelnöke. – A világ vízügyi kihívásainak megoldására irányuló munkánk részeként örömmel támogatjuk az UNICEF-et Indiában, hogy felgyorsítsuk az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljai felé tett előrelépést, és biztosíthassuk a vízhez és a higiéniához való hozzáférést mindenkinek. Ezzel reméljük, hogy szebb jövőt teremthetünk az indiai közösségek számára”.
„Büszkék vagyunk arra, hogy részt vehetünk ebben a figyelemre méltó programban, amely segít India vízellátásának biztonságossá tételében – mondta Nitin Bhate, a Xylem India ügyvezető igazgatója. – India-szerte igyekszünk ügyfeleinknek innovatív megoldásokat nyújtani a vízzel kapcsolatos kihívásokra, valamint támogatjuk a biztonságos ivóvízhez és a higiéniához való hozzáférés javítását.”
Az UNICEF 2021-2023-as WASH programja támogatja a kormányt az óvodákban a WASH-szabványok bevezetésében, és növeli az UNICEF által támogatott államok számát, amelyek rendelkeznek COVID-19-et figyelembevevő WASH-programtervekkel, valamint menstruációs egészségügyi és higiéniai cselekvési tervekkel.
„Izgatottan várjuk partnerségünket a Xylemmel, amely a gyermekek tiszta vízhez, szennyvízelvezetéshez és higiéniához (WASH) való jogát biztosító szolgáltatások és gyakorlatok javításába fog segíteni, különösen a tanulási környezetükben. Kiemelten fontos ez jelenleg, amikor a COVID-19 közepette kulcskérdés, hogy a gyerekek biztonságos körülmények közé térhessenek vissza az iskolába – mondta Nicolas Osbert, az UNICEF India WASH vezetője. – Az UNICEF továbbra is szilárdan kitart amellett, hogy költséghatékony beavatkozásokkal biztosítsa a WASH-hez való méltányos hozzáférést India több mint 45 000 iskolájában.”
2020-ban a Xylem már kötelezettséget vállalt abban, hogy az UNICEF COVID-19 elleni erőfeszítéseit támogassa. A kézmosás és a személyes higiéniai gyakorlatok népszerűsítésével segít lassítani a COVID-19 terjedését. A globális együttműködésnek köszönhetően több mint 3,3 millió emberhez jutottak el a COVID-19 megelőzéssel kapcsolatos üzenetei, és több mint 117 000 ember részesült a kritikus fontosságú WASH-ellátásban. A további támogatás magában foglalta az egészségügyi dolgozók egyéni védőfelszerelésének biztosítását, a fertőzésmegelőzési, és ellenőrzési intézkedésekről szóló képzést, valamint egy tudásmenedzsment központ kialakítását a globális WASH-szakemberek számára.
A most kibővített partnerségi együttműködés az UNICEF 190 országban továbbra is hozzájárul a Xylem 2025-ös fenntarthatósági céljainak eléréséhez, beleértve az oktatás és a katasztrófaelhárítás, valamint a 6. fenntartható fejlődési cél felé tett kötelezettségvállalásokat, vagyis a biztonságos vízhez és szennyvízelvezetéshez való hozzáférést.