Milyen jó, hogy ma is mosolyogsz! Neked is jól áll az önkéntesség! – ilyen és ehhez hasonló feliratú kártyákat és kedves matricákat osztogattak unikornisok, tigrisek, varázslók és hercegnők vasárnap Budapest belvárosában: a Kálvin és Deák tér között, a Bátor Tábor Alapítvány önkéntesei az ENSZ által 1985-ben alapított, decemberi 5-i önkéntesség világnapja alkalmából az önkéntesség jelentőségére, társadalmi fontosságára hívta fel a figyelmet.
„Az akcióval azt szeretnénk megmutatni, hogy az önkéntesség – amellett, hogy társadalmilag nagyon fontos – egy erős közösségélményt is ad. Aki önkéntes munkát végez, megtapasztalhatja annak az erejét, amikor egy nagy csoport dolgozik egy közös célért – a Bátor Táborban a gyerekek öröméért. Az az élmény, hogy ők maguk közvetlenül gyógyító hatással lehetnek egy beteg gyerek életére, nagyon sokáig elkíséri őket. Nagyon felemelő látni azt, hogy önkénteseink, a Cimborák életében milyen fontos helyet tölt be a Bátor Tábor. Sokan mondják, hogy olyan élményekkel és tanulságokkal gazdagodnak itt, mint kevés más helyen. Nagyon fontosnak tartjuk a mai naphoz hasonló kedves meglepetéseket, amelyekkel kifejezzük megbecsülésünket az önkéntességet vállalók felé” – foglalta össze az önkéntesek szerepét Simon Gellért, a Bátor Tábor Alapítvány önkénteskoordinátora.
A Bátor Tábor Alapítvány munkáját az elmúlt 21 évben összesen 3392 önkéntes segítette. Talán az mutatja leginkább, mennyire jelentős szereplői a tábori és azon kívüli programoknak az önkéntesek, hogy több egykori táborozó felnőve önkéntesként kapcsolódik be az Alapítvány életébe. Idén például 12 olyan új Cimbora volt, akinek korábban saját élménye volt arról, milyen sokat jelent a gyógyulásban, kitartásban az a rengeteg nevetés, kaland, közös élmény, amit a táborban kapnak a súlyosan, krónikusan beteg gyerekek. Az Alapítvány statisztikája szerint, aki egyszer belép a csodavilágba, szeret sokáig időzni ott: átlagosan 4 táborban vesznek részt az önkéntesek és nagyjából 2,5 évet töltenek aktívan az önkéntesközösségben – írják.